• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Можност за вработување: Junior Graphic Designer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,401
3,904
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Дечки не знам како функционира IT кариера, како што видов оглас нов нема година и пол. Би постирал вака доколку е можно...
Агенција за дигитален маркетинг од Скопје има потреба од проширување и вработување на помлад графички дизајнер. Работно искуство не се бара (не е ни очекувано), сертификати се пожелни и пред се бара познавање од Photoshop и Illustrator.

Станува збор за работа во добри услови (реално зборено) со сопствен лаптоп (Lenovo i7 10th gen, 1060Ti итн) за користење, млад тим. Ако има заинтересиран или имате да препорачате некого, пишете ми ПП и ќе ви дадам детали.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,649
Мислења
829,667
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно