1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Може ли да се купи нешто од неверифициран PayPal акаунт?

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од dimitars, 29 Септември 2011.

1. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,672
    332
    8 Мај 2007
    Здраво дечки, префрлив 30тина долари на мојот неверифициран PP акаунт. Сакав да си купам нешто од dealextreme ама касно видов дека не можам. Што предлагате да направам?

2. Luidgi

Luidgi
    On your way to fame

807
    844
    24 Февруари 2008
    Може на E-bay, ама на секој продавач да му пратиш порака да ти го прати предметот на твојата адреса, и пак не ти е сигурно, еднаш јас така му пратив, ама изгледа не ја прочитал, и предметот го испрати на адресата од PayPal, среќа беше од мој пријател од странство, па тој ми ја препрати до Македонија :))

3. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,672
    332
    8 Мај 2007
    Неможе никако на dealextreme? Таму си ги бендисаф работите и плус имаат free shipping што би ме фатило уште колку работите ако ги порачам од eBuy. Плус не ги наоѓам на eBay стварите што ми требаат.

4. Бојан

Бојан
    Intern

60
    6
    1 Декември 2009
    Нема врска, јас купувам со неверифициран PayPal од каде било што ја има Македонија како земја до каде што може да достават некој предмет. На DealExtreme купи што сакаш и од после влези во Invoice-от и стави си точна адреса. Јас така правам и се е ок. :)

Поздрав.

5. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,672
    332
    8 Мај 2007
    Кога ќе пробам да платам ми пишува дека не можела да се изврши трансакцијата бидејќи акаунтот ми е лимитран.

6. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,202
    781
    8 Мај 2010
    Машко
    Тоа значи дека... :trollface: (одговорот го имаш во твојот пост)

7. dashbog

dashbog
    Gaining Experience

147
    76
    24 Јуни 2008
    Машко
    За dealextreme не мораш да имаш пејпал, може да платиш дирекно со картичка. Јас купувам со картичка од унибанка и немам проблеми до сега.

8. dimitars

dimitars
    Gaining Experience

1,672
    332
    8 Мај 2007
    @pipelin: мислев дане има некое решение, затоа прашував.

А каква картичка е најдобро да избадам за оналјн купување? Би било добро ако не се плаќа годишни или други трошоци. Ќе си земам една само за онлајн купување и ќе ставам на нејзе пари само кога треба да купувам. Знам дека сум типичен Македонец, ама сеуште имам голем страв од целото онлајн купување и злоупотреба на податоци.

На DejV' му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...