1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Можам ли да го наместам Виндоус 10 да покажува слики од МК на почетен екран?

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од JensenInterceptor, 14 Август 2018.

 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Ми се свиѓа идејата за прикажување слики од светот кога се пушта Виндоусот. Но многу ми се рандом, а би сакал да гледам слики од Македонија.

  Чепнав тоа поставките малце, ама се чини дека само Windows Spotlight е дозволено.

  Дали со некоја хакерска финтица, дали во регистар или со Кортана, можам да го натерам Виндоусот да копа и прикажува слики од Македонија наместо од цел свет?
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,762
  3,206
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  LMGTFY
   
  Psycore, Martinovski и на goran_oh им се допаѓа ова.
 3. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Исчепкав добро. Не мислев на слики од компјутер. Мислев самиот Виндоус да се намести да бара слики од Интернет за Македонија. Ама изгледа не може. Ај не е битно ;)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...