movies.net online гледање на филмови - предлози

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
Вака почнав еден проект со еден дечко за еден вид на гледање на филмови преку нет
дечкото работи во microsoft и има сопствен сервер со многу јаки компјутери и ненормално брз интернет.

планираме да работиме на јоомла платформа веќе почна да работи тим на дизајнирање на сопствен CMS специјален за таа намена но додека да се направи и истестира ке поминат неколку месеци.
сега за сега ке се задоволиме со јоомла е ме интересира има ли некој предефиниран модул компонента или нешто да може да се гледаат филмови но да има можност и да се хостираат на серверот и да се стават како линкови од други сервери како www.watch-movies.net не е битно и да треба да се плати.

но да е квалитетен за може да поднесува да има и до 100 000 посети дневно. или пак да се ангажираат програмери и за тоа.
мо подобра варијанта би била да се најде некоја компонента бесплатна или да се плати па да се ангажираат програмери да на усовршат.

која компонента би ми ја препорачале


или пак ако имате некоја друга идеја или што било пишите ке биде детално разгледана

позз
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1,635
181
Кога и да сум имал потреба од хостирање видеа сум го користел AllVideos Plugin v2.4 - All-in-one media solutionја има опцијата за репродукција на видеа хостирани на друг сервер, за приказ на сопствено лого, промена на изгледот, речиси се :)

Ви посакувам многу среќа и успех... и интелигентно менаџирање,
околу 2000TB месечен bandwidth е голем трошок...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
фала динамик гледај ке излезе за joomla 1.5 за кој ден па програмерите кои работат на CMS ке го досредат

фала

доколку некој друг има некаков предлог нека пише тука ке биде разгледан
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,045
Мислења
870,718
Членови
30,376
Најнов член
7ea734
На врв Дно