Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MOVE TV - MTEL Македонија (Телеком Србија)

FiC DoGG

Practice makes perfect
17 април 2007
999
1.034
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
Имаат некаде објавено каталог на серии и филмови?
Се отепав барајќи ама веб страната им е ептен basic.
 

Smoking4e

Gaining Experience
19 ноември 2008
405
56
некој да ми каже колку добар интернет ( иначе имам интернет од А1 50/3 ) треба за Move TV и дали го некој има и колку е задоволен
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
346
189
некој да ми каже колку добар интернет ( иначе имам интернет од А1 50/3 ) треба за Move TV и дали го некој има и колку е задоволен
Super 50/3 ako koristis na wifi gledaj da e na 5G wifi nikad nema da gi prekine, pisi mi jas sum preprodavac za niv ke ti pokazam se sto ti treba vo vrska so move, na viber 072646074 ili telcopaketi.mk
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.078
1.995
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Super 50/3 ako koristis na wifi gledaj da e na 5G wifi nikad nema da gi prekine, pisi mi jas sum preprodavac za niv ke ti pokazam se sto ti treba vo vrska so move, na viber 072646074 ili telcopaketi.mk
Да ти дадам хостинг да ја хостираш страната на квалиетен брз хостинг наместо Wix пораката да стои горе? а во замена еден акаунт да пушти?

Ај да правиме deal :)
 

MALINOV.A

Gaining Experience
8 септември 2022
346
189
Да ти дадам хостинг да ја хостираш страната на квалиетен брз хостинг наместо Wix пораката да стои горе? а во замена еден акаунт да пушти?

Ај да правиме deal :)
Haha mene mi e vebstranata za prodazba ovaka poso sum agent, si ima mtel svoja strana nie sme im partneri ne ni e potrebna veb strana na nas agentite a i telco si ima svoja samo ne e sredena
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.078
1.995
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Haha mene mi e vebstranata za prodazba ovaka poso sum agent, si ima mtel svoja strana nie sme im partneri ne ni e potrebna veb strana na nas agentite a i telco si ima svoja samo ne e sredena

Ех ништо, сум немал к'смет да ги пробам овие мове. :cry:
 

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1.918
1.460
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Super 50/3 ako koristis na wifi gledaj da e na 5G wifi nikad nema da gi prekine, pisi mi jas sum preprodavac za niv ke ti pokazam se sto ti treba vo vrska so move, na viber 072646074 ili telcopaketi.mk

5g немаат боксовите што ги даваат како ке се конектира ?
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.845
1.579
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Акција
75b03a310ad3241da4645662fdc491ed.jpg


Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

godovic

Gaining Experience
5 септември 2007
116
100
многу лоша компресија на MOVE TV топката со прекини се движи. Со антена и ТВ со дигитален тјунер стакло е MTV 1 во HD резолуција
 
18 септември 2020
571
486
Македонија
многу лоша компресија на MOVE TV топката со прекини се движи. Со антена и ТВ со дигитален тјунер стакло е MTV 1 во HD резолуција
На која фрекфенција е МРТ 1 во HD резолуција, оти кај мене ја нема? Ја имам само во SD резолуција, а МРТ 3 HD тешко го фаќа.
 

godovic

Gaining Experience
5 септември 2007
116
100
еве некоја постара информација:

за Скопје колку што можам да видам е 666000KHz, 8MHz ширина на канал
 
18 септември 2020
571
486
Македонија
еве некоја постара информација:

за Скопје колку што можам да видам е 666000KHz, 8MHz ширина на канал
Ја нема МРТ 1 во HD, само MPT 3 и тоа тешко се фаќаше сигналот и ја вратив антената кај што беше. Сега следам МРТ преку предавателот на МРТ директно, на 482MHz фрекфенција и добра е сликата.
 

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
861
781
И пак вучко да ви дојде и он прв да ви пушти 4К. Ах бе македонче.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно