• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Motorola L6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

graf

Intern
9 април 2007
67
2
Vaka sega ne sum mnogu po mobilnite pa bi sakal da prasam nekoj od vas da ne znae Sto moze neso dodaten softverr ili neso plus za nego, i kako da se uklucam na internet, mi treba za mail zatoa ajde koj znae neka piseee
Vi Blagodaram Odnapred
 

IcecoveR

Intern
7 ноември 2007
20
0
Софтвер: p2ktools, само ќе ти требаат и драјвери за мобилниот. А за интернет, ќе треба да си подесиш параметри, а нив можеш да ги добиеш од операторот (T-Mobile, Cosmofon, VIP), мислам дека за VIP можеш и директно од нивната веб страница. :bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
за мобилниот програма ти треба motorola phone tools, со неа идат драјвери и чуда. (Ако ја симнеш од интернет) А ако ја купиш во т-мобиле космофон или вип тогаш иде и кабелче.
 

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
Eve pomos od mene:) Kupi si kabel-50 den,mini usb.Download-iraj:

p2ktools
motomidman
motoskin
motorola p2k drivers
i toa

Instaliraj p2k driveri od motorola,prikluci p2ktools...koga ke se konektira,refresh,i ke ti dade moznost da dodavas temi i slicni stvari.Ako sakas i font da smenis,i DRM ikoni(za signal,baterija i sl.) ke ti treba da simnes i Flash&backup3 ili RDSLite.Jas imam motorola L7 i na nego gi imam dodadeno slednite opcii:

neograniceno video(so seem editor)
dictaphone(java software)
iTunuse (original)
iPhone kompletna tema so celosno promenet izgled na celiot software vo mobilniot
aircraft mode(samo za slusanje muzika)
itn...

Mislam deka poveke od dovolno ti pomognav.SAMO VNIMAVAJ DOKOLKU FLESHOVAS FIRMWARE(moras za da smenis fontovi i DRM ikoni).MOZES DA GO IZGUBIS MOBILNIOT.Toj proces e slicen na fleshovanje matcina ili graficka ili sl. samo sto tuka za da se prekini procesot ne mora da snema struja:D

Pozdrav
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно