• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Motorola G6 Play 3/32

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
369
237
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Сакаме да го продадеме телефонот од сопругата, па ако може проценка. Станува збор за Motorla G6 Play, верзијата со 3GB RAM i 32GB внатрешна меморија. Купен од Вип/А1 и има гаранција до 13.12.2021. Чувам се од кутија, гаранцијата и плус има 2 заштитни маски. Мислам дека има и едно заштитно стакло неупотребено што сум порачувал од алиекспрес, треба да проверам. Телефонот е солидно зачуван. Слики ќе ставам подоцна во текот на денот. Батерија си држи цел ден со интензивно користење. Ако се користи помалку, сигурно ќе истера ден и пол, можда и два. Повеќе информации за спецификации тука.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
369
237
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Бујрум слики и се извинувам за доцнењето:

1622150407482.png
1622150425415.png
1622150450741.png
1622150475839.png

Тоа што се гледа оштетено кај предната камера е само на заштитното стакло. Под него, екранот е нечепнат. Како што кажав претходно имам и ново неупотребено стакло. Секако има и оригинален полнач :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
369
237
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Продадено надвор од форум.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
369
237
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
3000 ден.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,525
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно