• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Motherboard + USB HUB Type C

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,912
1,554
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
зашто extender? купи си type-c кабел со должина која ти треба. plug-plug на двете страни.
 

BorisSapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1,059
716
зашто extender? купи си type-c кабел со должина која ти треба. plug-plug на двете страни.
Ми треба екстендер за да можам да го извадам хабот на бирото, пошто на хабот му е краток кабелот и ќе треба да стои позади на кукиштето и не ми е од корист.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,912
1,554
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
аха, сега гледам од втор пат, првпат не сфатив дека му е вграден кабелот - и личеше дека type c кабел се уштекува во hub-от директно.
 

stefan_off

Gaining Experience
29 октомври 2009
494
414
Радовиш
stefan_off's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 7700K
Motherboard
Eurocom Torando F5
Storage
Samsung 960 Evo 256Gb m.2; Intel 660P 1Tb m.2; Seagate 2Tb 2,5inc 5400RPM
PSU
230W brick
RAM
16Gb DDR4 2x8Gb Kingston @2400mhz
Video card
MXM nVidia GTX 1070 8gb
Mouse
Logitech MX Master 2S
Keyboard
Logitech K520
Monitor
Benq BL3200PT 32`
OS
Win 10 64bit
На естендер кабелот пишува 10gbps па не ми се верува да е вистински Thunderbolt 3 кабел. Исто и за докот...
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,597
4,872
Се извинувам што е офтопик, но да не отворам тема нова. Дали може некаде да се најде солиден 3.0 hub со C или A приклучок? Ама, потребно ми е со барем 1.2/1.5 должина на кабел. Се превртев, никаде не успеав да најдам...
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
885
1,000
Се извинувам што е офтопик, но да не отворам тема нова. Дали може некаде да се најде солиден 3.0 hub со C или A приклучок? Ама, потребно ми е со барем 1.2/1.5 должина на кабел. Се превртев, никаде не успеав да најдам...

Имам нов ваков:


Цена: 2.000 денари.

Е сега само 1м е долг кабелот, а можда може да се настави...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,355
Членови
30,794
Најнов член
meli2011
На врв Дно