Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Moore Threads

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
2.109
2.968
На секои 6 месеци излегува по некој нов производител кој се заканува но секогаш останува само на закани. Работата е што не е тешко за икс производител да купи постара технологија (14 или 28 нанометарски wafer) и да понуди ефтина графичка, проблемот е што софтверот на таа графичка ќе доцни декади. Еве го Интел со вложени милијарди долари и стотици брилијантни инжинери па се уште каска позади
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.500
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно