• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MONSTRUM!!!!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru


Gravichi ima GTX 280, toa e kao the latest thig,Vrzani se paralelno
so Intel 8 Core, 4MB cache per Core processor, 32 GB Dual Chanel DDR3 @ 1300MHz (overclock),
sekoe jadro kloknato na 4.5GHZ, toa e kao 36GHz CPU POWER uspeva da izvadi 30 stepeni temp na jado....Abe nemi se veruvase koga go vidov...da imam edno vakvo.

Sto mislite vie za misinkava?

Izvor:eek:d drugar:D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
БраФо. Колку брмчи чудово а? Мојов компјутер како камион брмчи, навистина брмчи. Брм брм....

Добра конфигурација, би можело наместо толку кулери да стави едно јако водено ладење.

А да, да имаш ваква машина треба да имаш длабок џеп, некаде 300-400 илјади денари ќе те фати.
И за што ќе ги користиш овие перфоманси? За играње игри ли?

А, да а што напајање има уствари? Колку вати е а?
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
694
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
wooooooooow ova e nesto nenormalno!mn se divam na vakvi masini! :D ah daj boze ako dobijam na bingo da si zemam i ja vakvo edno pc! hahahha
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Ауу,браво за машинава....лудило...

ако не е тајна (верувам и другите ќе ги интересира) да не знаеш колку го чинело другар ти машинчево?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru
Ауу,браво за машинава....лудило...

ако не е тајна (верувам и другите ќе ги интересира) да не знаеш колку го чинело другар ти машинчево?

ne ne drugar ja nema drugar mi on mi ja dade slikava i informaciive inace neznam civa e:D
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Перкава може комотно да се користи како ветрница за произведување на струја..
Го ставаш куќиштето надвор и не му треба напојување , ќе се напојува преку перка со електромотор.. хаха
само ветер е доволно... типов кој го правел ова е луд..
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ќе да е двопроцесорска Xeon платформа, или демо машина составена од Nehalem четиријадрен процесор со вклучен Hyper Threading (повторно се враќа Hyper Threading во Nehalem) и 8 MB L3 кеш (деллив).
Дај нека ти го даде линкот другар ти....баш ме интересира за што се работи. :bravo:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
А да не знаете некој линк за најдобрите пц во светот, да не се сервери вака за домашна употреба
 
На горната слика гледате Intel Skulltrail платформа, според кулерите и графичките најверојатно се работи за гејминг машина, така да тоа се два комада Core2 Q9650 или некои појаки од Q9 серијата. Кулерите се Thermalright Ultra 120 новата црна верзија, графичките се BFG 280GTX како што кажа некој погоре. Рам слотови има 4, така да максимум може да бапне 16GB или 4х4GB, но бидејки 4GB се екстремно ултра ретки, може да се каже дека горенаведенава конфигурација има 8GB рам. Рамот е DDR2. Со тие кулери реално процесорите може да идат до 4.2ghz без проблем, 4.5ghz теоретски можда. И 100% сум сигурен дека фрекфенциите не се множат па да имаш порцесорска моќ од 36 гигахерци.

П.С. Плочава НЕ е серверска.
 
Аххх,too bad, баш ме интересираше шо богатство чини животињава...
Процесорите 2х250 евра, плочата накај 350, рамот 100-110, графичките 3х300, напајање 250, кулерите 2х40, хардовите незнам какви се, не се глеа, и тако даље.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Процесорите 2х250 евра, плочата накај 350, рамот 100-110, графичките 3х300, напајање 250, кулерите 2х40, хардовите незнам какви се, не се глеа, и тако даље.
Значи ќе му дојде околу 2000 евра...солидно :D
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Уффф, ова не е ни у македонија гарант.

Куќиштето па огромно, што не собира.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,045
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно