• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Monster Templates

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
Site templejti sto se postirani vo ova tema se necij golem trud i rabota. Ako sakate da bide pravilno bi ve molel da gi podrzuvate avtorite i da gi kupite. Blagodaram!!
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Кога веќе илегално ги постиравте образците,

Note за тие што ќе ги користат:
Многу работи можат да се научат од самите образци, кога веќе ги имате бесплатно гледајте да научите нешто од нив, да украдете идеја. Како нешто би можело да се направи и до какво решение дошле професионалците за одредено нешто кога ги изработувале сајтовите.
Од многу причини, не ви препорачувам само да ги изедитирате и да ги употребите за ваши сајтови, бидејќи многу други "webmasterи" веќе ги имаат и одма се препознаваат :) Едноставно, нивно користење оди само на ваша штета.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Prasanje

Ve molam ako nekoj znae so koj program moza da gi prepravam tie templejti.I kaj mozam da go downloadiram bez pari.:bravo:
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
bas ubavo kazano od Andrijeski, da ne se samo editiraat i da se prikazuvaat kako svoi, so toa ama bas nisto nema da naucime !
Ve molam ako nekoj znae so koj program moza da gi prepravam tie templejti.I kaj mozam da go downloadiram bez pari.
ja koristam SWF Decompiler i posle u flash gledas kako e sve sredeno i so e najbitno go imas i ActionScript kodot, taka da moze da se vidi i nauci kako se napraveni nekoi od efektite.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,050
520
delicon.mk
Не ви препорачувам да ги користите овие НЕ професионални темплејти или пак да изменувате делови од нив. Како прво тие не изгледаат професионално, како второ, го имаат тој 'Темплејт-изглед' што доколку видите некоја таква страна веднаш ќе познаете дали е темплејт или не, и како трето, тој темплејт го имаат искористено најмалку 30 веб-страни. Единствено што можете да искористите е некоја идеја и комбинација на бои.
 
D

DimitarMK

Гостин
Па правиш веб страни, гледам во потписот.
со тоа што ги правиш со тоа едитирај ги.:ua:

Simple as cake :LOL:
 
D

DimitarMK

Гостин
Не ви препорачувам да ги користите овие НЕ професионални темплејти или пак да изменувате делови од нив. Како прво тие не изгледаат професионално, како второ, го имаат тој 'Темплејт-изглед' што доколку видите некоја таква страна веднаш ќе познаете дали е темплејт или не, и како трето, тој темплејт го имаат искористено најмалку 30 веб-страни. Единствено што можете да искористите е некоја идеја и комбинација на бои.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Luge mora da moze da se editiraaat tie templejti!Ako znae nekoj neka pise kako!!FALA
Може да се едитираат тие темплејти... Ама и јас како Delicon, не би ви препорачал да го правите тоа баш од причините што тој ги наведе.

Знам дека мислите дека тие се WOW вебстрани, но просурфајте малку по интернет, видите ја разликата помеѓу рачно направена веб страна и страна со едитиран темплејт, лесно ќе ја увидите разликата.

Место да го потрошите времето едитирајќи постоечки темплејти и искористувајќи ги, седнете научете се како да сработите свои вебстрани.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,050
520
delicon.mk
Best Web Gallery - разгледајте, споредете, па и научете нешто. :bravo:
Не само чекајте на готово некој да ја заврши(л) работата место вас. :ua:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Со сета почит кон Dark_Crow, се изнамачил да ги постира образците, ама постовите ги кршат новите правила на форумот и поради истата причина се избришани.
Убаво би било кога тој труд и енергија би бил насочен во покорисни работи а не пиратерија и крадење на интелектуална сопственост.

Темава е хаос и поради тоа ќе биде затворена.. За дискусии околу Monster Templates, слободно може да си отворите друга тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,859
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно