• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Монри - Нов Македонски онлајн терминал?

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
566
493
Skopje
Може до мене е па не го знам, случајно дојдов до него па затоа ме интересира дали некој работи со овие и ако да, дали се задоволни?

Како што гледам на прво, зошто немам акаунт, при сама инсталација, полињата за плаќање (име/презиме/картичка) се веќе некое добро освежување од постоечкиве опции од Касис, кој реално не личат на ништо. И поедноставно е, на самата форма за нарачка се додава ова па клиентот одма плаќа на истата страна (ваљда).Webpay.png

пс: Исто битна работа која дозволуваат - плаќање на рати, каде сигурно ќе отвори нови можности...

Screenshot_1.png
Мислењето е автоматски споено:

Исто добра ствар, онлајн плаќање кон корисник/клиент преку линк. Ова е топ опција, за да не креираш „производи“ туку да ти плати директно онлајн (пример услуга некоја, маркетинг или слично...).

Има ли некој што ја користи платформава да каже нешто повеќе?

Screenshot_1.png
 
Последна промена:

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
524
317
Искрено, се е подобро од Casys. Арно ама, доста добро знаеме што се случува и зошто Casys до ден денес се присутни на сите платформи. Се надевам дека ќе се смени.
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
566
493
Skopje
Искрено, се е подобро од Casys. Арно ама, доста добро знаеме што се случува и зошто Casys до ден денес се присутни на сите платформи. Се надевам дека ќе се смени.

Абе јасно, ама реално ова е топ. Има доста опции кои ваљда се одлично автоматизирани и лесни за користење.
 

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
524
317
Да да. И повеќе е од топ искрено. Затоа навивам и давам макс поддршка истово да биде што повеќе присутно.
 

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
340
400
Системите им се од 92ра

Испратено од SM-A528B преку IT.mk форум апликација
Тоа да, ме интересираше конкретно муабетот "добро знаеме што се случува и зошто Casys до ден денес се присутни на сите платформи". Која е причината што се толку присутни ги нема некој "заменето" уште?
 

edin.ademovic

Gaining Experience
16 февруари 2014
524
317
Тоа да, ме интересираше конкретно муабетот "добро знаеме што се случува и зошто Casys до ден денес се присутни на сите платформи". Која е причината што се толку присутни ги нема некој "заменето" уште?
Umm, мала држава и пријателски врски.
Пример: ја и ти сме пријатели. Ти имаш мега популарна страница за онлајн купување. Јас имам систем за наплата. Јас како твој пријател ќе те натерам/убедам како сакаш сфати го тоа, да го користиш мојот систем затоа што ако нешто не чини - не само што имаш мое бројче туку и на кафе ќе дојдеш па ќе го решиме проблемот. Ова е реална случка.

Испратено од SM-A528B преку IT.mk форум апликација
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
145
68
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
И се разбира најбитното прашање, шо е најчесто на форумов:
Ова можи да се користи само од страна на правни лица, или сепак можи и физичко лице?

Не најдов таков податок на страната.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,116
Мислења
878,113
Членови
30,729
Најнов член
DragannM
На врв Дно