1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем Мониторот на лаптопот не работи

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од alekcackko, 21 oктомври 2014.

 1. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Па вака имам лаптопче
  Fujitsu amilo d7830
  fujitsu-siemens-amilo-d7830.jpg
  И мониторот не работи. Значи ако погледнеш поблиску до мониторот и повнимателно, се гледа она што го прикажува лаптопо, но многу, многу темно. Поврзав екстерен монитор и на него си се прикажува нормално. Можно е лед сијаличките на мониторот од лаптопот да се расипани?
   
 2. Belco15

  Belco15
  Intern

  61
  19
  10 Март 2011
  Мислам дека се работи за инвертерот што му дава светло, го имав истиот проблем со мојот лаптоп :)
   
 3. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
 4. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  неонки или инвертер, решение треба да се поправа
   
  На alekcackko и Mar tiN им се допаѓа ова.
 5. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  548
  366
  2 Јануари 2014
  Машко
  kako sto kaza kjosmofon ili neonkite ili inverter ....
   
 6. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,127
  693
  2 Мај 2011
  Ај да не отворам тема да пишам тука.
  Кај мене на лаптоп мониторот не работи со најнови драјвери, работи само со основни драјвери. Кога инсталирам најнови драјвери не се уклучува и морам преку HDMI да приклучам на друг монитор и да ги вратам назад најстарите драјвери. Инаку се работи за Asus N71 со ATI 5730m
   
 7. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Pregoren e grafickiot cip mora nov, retko pominuva na toj model so reboling, nekolku pati na istiot model e najdeno da problemot e do vodovi vo maticna i nema lek vo toj slucaj.
   
 8. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  172
  79
  16 Февруари 2012
  Машко
  да не отварам нова тема, дали може препорака на добар сервис за reboling на Sony Vaio vpcee22fx ?
   

Сподели

Вчитување...