• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

monitoring software

  • Ја почнал/а темата
  • #1

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Mi treba nekoj software za monitoriing na serveri nesto kako Big Brother ama po friendly user da bide. Znaci da moze da se monitorira hardwer, software, proces i drugo.
 

bidikov

Intern
8 април 2007
50
19
vladislav.bidikov.com.mk
Доколку сакаш понуда за имплементација од страна на компанија со 3 години искуство во МК во оваа област - контактирај ме по ПП. Знам дека имаат 2 верзии едната која мониторира мрежни параметри, а другата хардверските компоненти. Можност има да се комбинираат во еден систем. Најубавото од се е фактот што целото решение е веб ориентирано.

Секако ова е професионално решение - не е исплатливо за домашна употреба ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,222
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно