1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од malimali, 24 Декември 2012.

 1. malimali

  malimali
  Gaining Experience

  119
  52
  17 Јануари 2011
  Поздрав дечки, сакам еден совет за овој монитор http://www.set.com.mk/Proizvod.php?vrednost=10&grupa=60&si=27431 и дали има нешто ептен добро за овие пари значи 9к
  Мониторот е потребен за филмчиња 1920x1080, игри и работа.
   
 2. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  За тие пари имаш 23" lg со ips панел сум ги гледал во риверсофт, евенуално ако решиш да дадеш уште некој денар повеке во анхоч имаш dell со ips панел за 10к. Во секој случај барај монитор со IPS панел.
   
  На malimali му/ѝ се допаѓа ова.
 3. EricTheKing7

  EricTheKing7
  Intern

  82
  23
  28 ноември 2012
  Машко
  На psyside и Alucard им се допаѓа ова.
 4. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,744
  22 oктомври 2012
  Машко
  На malimali и EricTheKing7 им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,393
  4 Септември 2008
  Не си згрешил, топ монитор за парите.
   
  На EricTheKing7 и malimali им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...