1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Monitor

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од sanco, 26 oктомври 2011.

 1. sanco

  sanco
  Intern

  33
  1
  12 Јуни 2009
  Ne znam dali tema e za tuka ako ne premestete ja.. imam problem so monitor ... mi mrziii na mrezenjeto ima sitni kockicki celiot destop mi e takov.. :S ne znam dali e do graficka.. ako znaee nekoj nekaa pomogne kako da go resam ova pozz i fala odnapred ...
   
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Чекај чекај, ти мрзне или само имаш ситни коцкички? LCD или CRT?

  Ако имаш ситни коцкички, и ако имаш LCD екран, исклучи го од копче и вклучи го пак, би требало проблемот привремено да се реши. Овој проблем го имам и јас, т.е. сличен на твојот и се јавува понекогаш, најверојатно е до PCB-то на мониторот од тоа што ме советуваа на странски форуми, поточно на tomshardware.
   
 3. sanco

  sanco
  Intern

  33
  1
  12 Јуни 2009
  Sitni kockickii naa LCD :s MREZII :s
   
 4. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  Можеш ли слика да ставиш? Проба како што ти кажав да го исклучиш и уклучиш мониторот?
   
 5. Goran123

  Goran123
  Gaining Experience

  954
  159
  25 Јуни 2010
  Дај бе артикулирајте се со пишувањево, аман више со неписмени постови, општа култура, ако ништо повеќе... :muahaha:
   
 6. sanco

  sanco
  Intern

  33
  1
  12 Јуни 2009
  go iskluciv i pak go vkluciv monitorot ne biva pak mrezi a za slika koga ke slikam mi i koga ke postiram slikata si se gleda sosema cisto ke probam so mobilen pa ke positiram zz:LOL:
   
 7. smdprint

  smdprint
  Gaining Experience

  378
  170
  6 Март 2010
  Машко
  Графички дизајн, ситопечат, дигитален печат...
  Imas proble so grafickata karta najverojatno se elektrolitite zameni gi so novi jas go resiv ovoj slucaj pred edna nedela beja site elektroliti isteceni-raspukani tie imaa vrednost od 1500uF jas gi zameniv so 1000uF bidejki takvi imav pri raka. Sega e se super. Ako ne te biva od lemenje careto e nova graficka.
   
 8. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  779
  642
  8 Јануари 2008
  Машко
  кај една другарка што го купи пц-то од сет уште првиот пат кога го уклучивме имаше ситни коцкички али мониторот беше уклучен на графичката од матичната,ставив графичка на него на PCI-E слотот и се си беше ок.Провери и ти исто така ако ти е на графичката од матична.
   

Сподели

Вчитување...