1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Монитор до 7-8000 илјади

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од DACIA, 23 Август 2019.

1. DACIA

DACIA
    Gaining Experience

72
    72
    5 Јули 2015
    Машко
    Дечки уште монитор мо остана и буилдов да ми биде комплетиран.
    Е сега предложете ми монитор до 7-8000 илјади нов.. претпочитувам да е биди 24 инч, и 1080п и 60-75hz. Ценава не е којзнае што, но искрено не ми треба поскапо од ова за потребите за што ми е наменет.
    Response time не ми брка мн работа, casial gaming ќе се тера, не сум компентитивен ФПС играч :D
    Еве пример. Шо мислите за вој?

Anhoch PC Market Online - Monitor 24" BL2480 Benq IPS FHD, VGA, HDMI, DP,Speakers, Slim Bezel, Cable management, Black

2. Робсо

Робсо
    Intern

16
    8
    1 Септември 2018
    Машко
    Од лично искуство, подалеку од Benq. Оди на AOC, Dell...

3. Mao

Mao
    Gaining Experience

814
    362
    5 Јуни 2007
    Машко
    Кое искуство? Имаш 14 поста, член од лани. Кој си ти и од кај вакви совети? Кажи ни нешто повеќе за твоето искуство со Бенк.

FYI - Benq и Dell се мама за монитори.

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

JasSum, Jovan2389, Вајкинг и на уште 1 им се допаѓа ова.
  4. Робсо

Робсо
    Intern

16
    8
    1 Септември 2018
    Машко
    Така иди работава? Колку поста/регистриран толку искуство во монитори/ит/...? :)

Draynor, NiceNaumoski и на architect им се допаѓа ова.
  5. ARMac

ARMac
    Орган

5,869
    6,471
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Јас сум презадоволен од Benq-то веќе долго време. Само што јас земав модел со VA панел. Чисто ради тоа што ми даваше поубава црна во споредба со IPS-то. Ама тоа е лична преференса, верувам дека и IPS моделот е исто екстра.

За парите и текако вреди. Во канцеларија имам dell p2417h и искрено полесно ми е на очите дома кога седам на компјутер. Мада и Dell-от си има свои предности нормално топ IPS панел има и плус се врти 90 степени, перфектно за Pinball игрици.

На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mao

Mao
    Gaining Experience

814
    362
    5 Јуни 2007
    Машко
    Не, толку имаш авторитет и интегритет на форумот за да го цени некој твоето мислење.

7. GGTT1

GGTT1
    Gaining Experience

286
    231
    1 Февруари 2017
    Машко
  8. DACIA

DACIA
    Gaining Experience

72
    72
    5 Јули 2015
    Машко
    Ок дечки фала многу.
    Ме интересира дали има некоја улога уште ова Freesync ако се користи AMD графичка?

9. toplel

toplel
    On your way to fame

556
    565
    18 Август 2016
    Машко
    FreeSync поддржуваат и Nvidia графичките.

ЕДИТ: Да, има улога. Се користи за да немаш screen tearing и ги ограничува фрејмовите на графичката со мониторот. Имај предвид дека има поголем input latency на тој начин.

10. DACIA

DACIA
    Gaining Experience

72
    72
    5 Јули 2015
    Машко
  11. toplel

toplel
    On your way to fame

556
    565
    18 Август 2016
    Машко
    Праев конфигурација за другар ми со мониторов. Има солидни бои и панелот е добар. Имај предвид дека има прилично јака нијанса на црна боја и за мој вкус е премногу, особено аку го користам за играње. Тешко се приметуваат објектите во темно.

Сподели

Вчитување...