1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Монитор до 7-8000 илјади

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од DACIA, 23 Август 2019.

 1. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  78
  88
  5 Јули 2015
  Машко
  Дечки уште монитор мо остана и буилдов да ми биде комплетиран.
  Е сега предложете ми монитор до 7-8000 илјади нов.. претпочитувам да е биди 24 инч, и 1080п и 60-75hz. Ценава не е којзнае што, но искрено не ми треба поскапо од ова за потребите за што ми е наменет.
  Response time не ми брка мн работа, casial gaming ќе се тера, не сум компентитивен ФПС играч :D
  Еве пример. Шо мислите за вој?

  Anhoch PC Market Online - Monitor 24" BL2480 Benq IPS FHD, VGA, HDMI, DP,Speakers, Slim Bezel, Cable management, Black
   
 2. Робсо

  Робсо
  Intern

  39
  21
  1 Септември 2018
  Машко
  Од лично искуство, подалеку од Benq. Оди на AOC, Dell...
   
 3. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Кое искуство? Имаш 14 поста, член од лани. Кој си ти и од кај вакви совети? Кажи ни нешто повеќе за твоето искуство со Бенк.

  FYI - Benq и Dell се мама за монитори.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  JasSum, Jovan2389, Вајкинг и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Робсо

  Робсо
  Intern

  39
  21
  1 Септември 2018
  Машко
  Така иди работава? Колку поста/регистриран толку искуство во монитори/ит/...? :)
   
  Draynor, NiceNaumoski и на architect им се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,350
  7,322
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас сум презадоволен од Benq-то веќе долго време. Само што јас земав модел со VA панел. Чисто ради тоа што ми даваше поубава црна во споредба со IPS-то. Ама тоа е лична преференса, верувам дека и IPS моделот е исто екстра.

  За парите и текако вреди. Во канцеларија имам dell p2417h и искрено полесно ми е на очите дома кога седам на компјутер. Мада и Dell-от си има свои предности нормално топ IPS панел има и плус се врти 90 степени, перфектно за Pinball игрици.
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Не, толку имаш авторитет и интегритет на форумот за да го цени некој твоето мислење.
   
 7. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
 8. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  78
  88
  5 Јули 2015
  Машко
  Ок дечки фала многу.
  Ме интересира дали има некоја улога уште ова Freesync ако се користи AMD графичка?
   
 9. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  FreeSync поддржуваат и Nvidia графичките.

  ЕДИТ: Да, има улога. Се користи за да немаш screen tearing и ги ограничува фрејмовите на графичката со мониторот. Имај предвид дека има поголем input latency на тој начин.
   
 10. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  78
  88
  5 Јули 2015
  Машко
 11. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Праев конфигурација за другар ми со мониторов. Има солидни бои и панелот е добар. Имај предвид дека има прилично јака нијанса на црна боја и за мој вкус е премногу, особено аку го користам за играње. Тешко се приметуваат објектите во темно.
   

Сподели

Вчитување...