• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Монитор ASUS ROG PG278QR - 1440p 165Hz 1ms G-Sync

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
65
107
Flapjack додаде нов оглас:

Монитор ASUS ROG PG278QR - 1440p 165Hz 1ms G-Sync - 19.000 ден.

Без никаква мана како dead pixels, stuck pixels итн, има мал (factory) clouding во долниот десен ќош. Неприметливо освен на скроз црн екран.

WQHD 2560x1440p
165hz
NVIDIA G-SYNC
1ms response time
TN
Подесување на сите можни оски


Купен при крај на 2019 (33.000мкд), гаранција нема веќе. Користен во непушачка просторија. Не е мајнуван.
Супер за било каков гејминг и за daily-use. Иде комплет со кутија и сите додатоци.

Цена - 19.000мкд

Не можам да праќам по карго, по...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.336
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно