• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

[Монитор] Acer BM320

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1,848
2,778
Струмица
acer-bm320.jpg
The Acer BM320 monitor’s stunning 32-inch panel delivers up to 4K UHD resolution (3840 x 2160) images with professional-grade color accuracy and amazing detail. Photographers and graphic designers will appreciate its support for 100% of the Adobe RGB color gamut, while video editors and directors can work with confidence as it covers 100% of the Rec. 709 color gamut and 90% of DCI-P3. It comes with Uniformity Compensation to help reduce brightness and color fluctuations across the screen.

Other features include:
  • Supports 10-bit color depth, which provides 64 times more color depth over conventional 8-bit monitors, and every unit is factory pre-tuned and tested to ensure a Delta E<2 color accuracy.
  • A sleek and stylish ZeroFrame design virtually eliminates the screen’s bezel for a seamless visual experience when multiple displays are put together
  • Acer’s ErgoStand provides for effortless tilt, swivel, pivot and height adjustments to ensure users find the perfect viewing position every time.

Овие запнаа по Dell изгледа, очигледно е мислам. :)
Многу фини генералии има засега, уште да прочитам неколку фини рецензии за него и со која цена ќе заплива.. наскоро.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,042
11,530
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
многу ме бендисува. како ми треба еден ваков за работава....
Ај прочешлај што цена ќе биде, мене ме мрзи да барам, не сум нешто најрасположен :)
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,063
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Мониторов ценовно се кладам ќе биде spot on, спецификациите се извонредни, меѓутоа мислам дека 32јче за таа резолуција не е spot on, 35-че 37мица е слатката точка да речеме... Може ќе биде океј, ама имам некое предчувство дека ќе се помачуваме на моменти, а можеби и не...пошо сепак и 32 не е мало за од пола метро гледање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно