1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Монитор 24" LG 24MP48HQ-P IPS LED Full HD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ImWiked, 5 Април 2019.

 1. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Барам проценка на мониторов, стар година и неколку месеци, купен од Анхоч по цена од 9800ден.

  Мониторот е без никаква маана од типот на гребнатинки по дисплеј или мртви пиксели.(Едини гребнатинки кои ги има се на постољето од што се допирала тастатурата на него.)

  Мониторот има доста добра продукција на бои.

  Доаѓа со кутија и сите потребни додатоци.

  Гаранција има уште некој месец мислам, но за жал неможам да ја најдам.

  Повеќе инфо: LG USA | LG 24MP48HQ-P: Save up to $20.00 on the LG 24MP48HQ-P Today

  [​IMG]

  Повеќе слики во тек на денов(вечерва)
   
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,566
  3,991
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  4000
   
  На Zippo и ImWiked им се допаѓа ова.
 3. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  736
  1,075
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Цар си :) 5000-5500 според мене реална, бидејќи веќе за 7к има нови, слични модели со гаранција.
   
  На Banjifiko и ImWiked им се допаѓа ова.
 4. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  591
  991
  16 Јануари 2016
  Машко
  Го памтам мониторов и баш се заинтересирав зашто знам дека никад не коштал толку. Ај викам да проверам колку бил и еве:
  Anhoch PC Market Online - Monitor 24" LG 24MP48HQ-P IPS LED Full HD 1920x1080p VGA/HDMI 5ms Black
  Пред година ипол коштал помалку од 8к. Чудно како се чува кутија со документација се комплет а гаранцијата не...
  Моја проценка 4500мкд.
   
  На Futurelakimens, olikomerc, ImWiked и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,566
  3,991
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Su prajme sea ? Vidi pogore :rolleyes:
   
 6. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Колку што ме служи меморијата знам дека фискалната беше 9800 за мониторот, е сега дали сум земал и некоја ситница уз него па затоа ми се врти таа цифра не памтам, али ете благодарам што ме поправи доколку сум бил во заблуда околу цената цело време.

  Имам фетиш на чување кутии од компоненти, гаранции не.

  Благодарам на проценката
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,086
  3,213
  2 Септември 2012
  Машко
  4.000 - 4.500 мкд. :)
   
  ImWiked, goce03 и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 8. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,055
  4,333
  28 oктомври 2008
  Бил 8.900 кога прв пат е ставен на продажба... Овој монитор има 36 месеци гаранција, штета да не се чува документ, и тоа за уште половината од тој период. Моја проценка 4000 без, 5000 со уште година и пол гаранција (ако успееш да ја најдеш).
   
  Avgust, olikomerc, ImWiked и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Да, дефинитивно сум се помешал со цената моја грешка се извинувам. Не дека не се чуваат гаранциите, него имам навика да ги превиткувам на 4ри пати и у фиока, папка му е мајката.

  Како и да е, мониторот иде на продажба по цена од 4.500ден. (ако ја најдам ќе подрипне цената)

  Благодарам на проценките
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Резервирано
   
 11. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ако се премисли тој што резервирал јас сум заинтересиран
   

Сподели

Вчитување...