1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Монитор 24 freesync Viewsonic vx2457 mhd

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 9 Септември 2019.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако може проценка на мониторов, не гејмам иначе е одличен за гејмање. Купен е од Бугарија без гаранција.
  Линк за него
  ViewSonic VX2457-mhd 24" 1080p Gaming Monitor
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,910
  656
  2 Април 2008
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Нека иде 5000 мкд за почеток.
   
 5. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  ViewSonic е доста популарен во западните земји додека кај нас е непознат инаку е тајвански производ и требаше во бунарџик да се произведува ама по повлекување за признавање на Тајван и ништо не се случи и сега во Бугарија произведува и истото и италијанскиот ТВ Arieli во БГ . Малку историја не е на одмет.

  Инаку проценката зависи колку е стар ?!


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Во 2017 година е купен. 2 години имаше гаранција.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Мониторот за гејминг е цар, има разлика со Freesync и без.
  Пофлуидно е некако и екстра е за тие пари.
  Иначе освеж.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Дали знаеш дали и g sync компитабилен за rtx 2060? Ako e заинтетесиран сум
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Да компатибилен е тестиран е на 1070ка.
   
 10. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Може слика, ме интересира дали е добро одржан екранот , дај удри едно видео како работи на г синк пошто некој компитабилни 75 херцни монитори имаст мака со г синк после некое време.
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Моментално ми е поврзан на АМД vega 56, а за да работи треба дисплејпорт поврзан ми е на хдми кабелот. Ако си за тестирање дојди види како е ќе го приклучиме и ќе видиш.
   
 12. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Од охрид сум другар па неможам таков луксуз да си шриуштам :)
   
 13. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Барем види на ЈуТуб има куп што прикажува како изгледа со истиот монотор


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 14. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Остарев Пане! Остарев, зато помагајте со совети да земам добри делови пошто и ссда ке ми требаат и монитор и куќиште и све, ова е само залет и многу брзам па се зезнувам на крај
   
 15. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Сега аплоудирам видео со Freesync.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Ok pusti mi sliki dali e izgreban i slicno,dali ima kabel za free sync dp cabel i spusti do 4000 denari i odma go zemam
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Нема кабел за дпи не доаѓа со него треба да се купи од анхоч или алиекспрес.
   
 18. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Kolku se tie kabli? Kolku ke me kosta ? Treba da se proveri dali dp portot raboti posto bas za free sync mi treba, i odma se pazarime.
   
 19. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 20. toplel

  toplel
  On your way to fame

  596
  669
  18 Август 2016
  Машко
  A'р тркни до Јовче Еленик или Анхоч сигурно ќе имет на лагер.
   
 21. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Ќутиии и јас остарев и отапев за ПЦ што не пратам често


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 22. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 23. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
 24. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 25. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,840
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Остај ти монитор, што направи со бтц искешира или држиш
   

Сподели

Вчитување...