1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Monitor 144hz

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од nvidia88, 7 oктомври 2019.

 1. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  572
  328
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Здраво дечки..ми трба некое мислење/искуство околу 2 монитори...еден од нив ке го земам..освен ако имате предлог и некој друг
  Станува збор за овје два

  Anhoch PC Market Online - Monitor 32" MSI MAG321CQR LED Gaming 1ms, 144Hz, WQHD, HDMI, DP, DVI, Curved, RGB, Hight Adjustment
  И
  Anhoch PC Market Online - Monitor 32" MSI MAG322CQRV LED Gaming 1ms, 144Hz, WQHD, 2x HDMI, DP, Curved, RGB, Hight Adjustment
   
 2. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  571
  953
  16 Јануари 2016
  Машко
  1500R ти е позаоблен од 1800R, освен ова не гледам друга разлика меѓу двава монитори. 1500 е премногу агресивен крв според мене 1800 треба да е подобро, демек е некој стандард за монитори али најубаво да ги ѕирнеш у живо. Види си од кое растојание седиш од мониторот и прашај у Анхоч да ти ги пуштата двата, сепак се сведува на личнен избор.
   
  На nvidia88 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  479
  475
  15 Септември 2014
  bekrija
  ако земаш 144 за фпс гејмање а изгледа за тоа ти е 24 инчи е најдобар избор
   
 4. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,544
  1,760
  25 Март 2013
  Машко
  Ако ја сакаш таа големина, мислам дека и двата се добар избор за гејминг, но имај на ум дека на таа големина на екран и таа резолуција текстот ќе биде малку замаглен. Истотака претпоставувам дека имаш sвер од компјутер кој ќе ги искористи бенефитите на мониторот.
   
  На nvidia88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  572
  328
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Oд 24 идам..и мал ми је како монитор.....видов 32 кај другар и одма во лјубов :)
   

Сподели

Вчитување...