1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Moneybookers се ребрендира во Skrill

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од stefan_v, 24 Септември 2011.

 1. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,419
  600
  3 Мај 2010
  Машко
  Платежниот систем Moneybookers, кој е нашироко користен(и во Македонија), реши да се ребрендира. Неговото ново име е Skrill. Ребрендирањето ќе се одвива во повеќе чекори, прво е објавена промената на името, што е очекувано.
  Промената ќе стане активна на 28 Септември, како што веќе беше најавено пред околу 1 година дека во план е ребрендирање. Во почетокот ќе стои Skrill до Moneybookers за во наредната година да стане само Skrill. Исто така ќе се смени дизајнот, за подобро, поедноставно и пофункционално користење.
  За некој кој има сметка на Moneybookers, нема да има промени од техничка гледна страна. Сите сметки ќе работат на ист начин, тоа е, сè ќе остане како што е.
  На овој начин, самиот платежен систем се позиционира како поедноставен и поуниверзален начин за плаќање и наплата.
   
  1 person likes this.

Сподели

Вчитување...