1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Монетизација на веб сајт

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Dodo26, 29 Јануари 2019.

 1. Dodo26

  Dodo26
  Intern

  6
  2
  29 Јануари 2019
  Машко
  Здраво дечки,

  Во претходниот пост ве прашав за совети и искуство со AdSense во Македонија и сфатив дека е невозможно да се дојде до таква соработка.
  Би сакал да ве прашам дали некој од вас има искуство со мкд веб портал и на кој начин може да се монетизира?

  Ви благодарам однапред,
  Поздрав.
   
 2. Најдобар одговор:
  Пост #2 од tomi, 29 Јануари 2019
 3. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,081
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Здраво, како прво би те замолил за слични теми и проблематики да не отвараш нови теми.... Компании имаш многу доколку си разгуглал ке си нашол сигурно нешто....

  https://keepaneye.mk/mediumi_na_koi_se_reklamiram.html

  EasyPlatform | Интернет реклама и маркетинг

  EasyPlatform | Интернет реклама и маркетинг

  Пред да почнеш да правиш сајт и да размислуваш за монетизација прво треба да истражиш, после да најдеш трафик односно луге како ке ги монетизирас па последно ти е реклами да стаиш за монетизација, некако гледам сите сакаат од позади да почнат, прво пари па после сајт и трафик :)

  Со среќа
   
  Dodo26, DonFrozex и на barneymk им се допаѓа ова.
 4. Dodo26

  Dodo26
  Intern

  6
  2
  29 Јануари 2019
  Машко

  Ви благодарам за советот, потполно сте во право.
  Пријатно и имајте убав ден. :)
   
  На tomi му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. X - MaCeDoNiAn
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,629
 2. Srcee
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  988
 3. The08
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,122
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  6,200
 5. StBojan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  963
Вчитување...

Сподели

Вчитување...