• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Молба да се логирате преку ФТП...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Ако темава не е за тука преместете ја

Од сабајле пробувам да влезам преку СМАРТ ФТП на разни хостови (и free и купени) и никако несака... еве што ми дава

[03:47:40] SmartFTP v3.0.1018.1
[03:47:40] Connect failed. Waiting to retry (30s)...
[03:48:12] Connection attempt 2...
[03:48:12] Connect failed. Waiting to retry (30s)...

и све така и така......

Затоа би ве замолил кој има SmartFTP инсталирано ако може да проба да влезе на некој хост...
btw со друг ФТП програм се е ОК.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Инсталирај си BulletProof FTP Client и не се замарај. И јас неможев да го управам Smart-от.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Јас работам со SmartFTP и нема проблем...додека ги вклучуваш и автоматски ти се логира...кликни reconnect ... кај мене нема проблеми сеа за сеа ... користам и купени и free хостинзи

:ermm:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Инсталирај си BulletProof FTP Client и не се замарај. И јас неможев да го управам Smart-от.
Благодарам за сугестијата Predator, но јас прашав за SmartFTP да не знае некој зашто неможе.

Јас работам со SmartFTP и нема проблем...додека ги вклучуваш и автоматски ти се логира...кликни reconnect ... кај мене нема проблеми сеа за сеа ... користам и купени и free хостинзи
:ermm:
Знам како работи смартот колку толку... но како што пишува во горниот мој пост одма дава Connect failed. Waiting to retry (30s)... и све така и така... ситискав и реконект и нова конекција направив ама не го бива :ermm:

Благодарам сепак, ќе го реинсталирам, ќе пробам :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,031
Мислења
854,807
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно