• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Molam za pomos okolu wifi mreza

  • Ја почнал/а темата
  • #1

INSTALATOR

Intern
20 ноември 2007
28
0
So sosedot sakame da se vmrezime wireless i najverojatno bi kupile ruter wrt54gl. Sega problem e sto ne moze da se zameni ako vo slucaj ne ni brka rabota. Se naogame na rastojanie od nekoi 60 metri odnosno eden sproti drug, na ista visina. Vo plan e kaj mene da stoi na prozorec so sto bi ja gledal negovata kuka, no ne i negovata soba. Do negovata soba ima eden nadvoresen sid i dva vnatresni. Najveke ni treba za da se podeli internetot koj e nekade so 1.5mb/s. Molam za pomos koj ima nekakvo iskustvo da mi kaze dali e toa prakticno vozmozno. Inaku imame probano ad hoc i se konektiraat ama ne poveke od minuta do dve.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,059
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно