1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Молам за мало појаснување на Cron Job

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од skullmonkey, 27 Март 2020.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Корегирајте ме ако грешам,
  кога се повикува некој Cron Job од некоја локација (Сервер Х cPanel), а да се изврши на некој друг Сервер Y, во моментот откако е повикана командата на Сервер Х тој веќе нема никакво оптеретување туку скриптата или работата се одвиваат локално на другиот Сервер Y.
  Така или лошо сум разбрал?
  Фала.
   
 2. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Така
   
  На smole и skullmonkey им се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Фала.
   

Сподели

Вчитување...