1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот стар пс,предлог цена

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од рекс, 16 Јануари 2009.

 1. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  Сакам да го продавам значи
  па кажете колку ќе изоди

  AMD DURON(TM) PROCESSOR,MMX,3DNOW,790MHZ
  MEMORY:256 MB
  NVIDIA GEFORCE MX440 WITH AGP8XM.64MB
  HARD;80GB

  Па шо викате
   
 2. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  7
  20 Јануари 2008
  Малце повеќе детаљи pls.?! :) Ако е тоа што мислам дека е тогај 3500 ден. (со сила)(ама јас секогаш грешам) XD. Да чуеме други шо мислат :rolleyes:
   
 3. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  повеќе детали мислиш за ?? кажи
   
 4. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  7
  20 Јануари 2008
  Па прво можеш да почнеш со марка на хардискот, на рамот и тн.

  БТЊ: Каков е рамот SDRAM или ...?

  Колку време е користен компјутерот?
  Дали се расипувал :D и тн.
   
 5. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  да симнам 1 програма за деталји на пс и ке пишам
   
 6. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  Operating System Microsoft Windows XP Professional-OS Service Pack-Service Pack 2
  CPU Type AMD Duron, 800 MHz (8 x 100)
  Motherboard Name Acorp 7KTA2E (1 ISA, 5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 3 DIMM, Audio)
  System Memory 256 MB (SDRAM)
  Video Adapter GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB)
  Disk Drive ExcelStor Technology J880 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) particii C i D
  2 usb konektori

  кукистето со напојуванје.не знам како и кај се гледа колку е
  позз
   
 7. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  55
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
 8. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Јас слична конфигурација успеав да шитнам за 7000 ден :D
   
 9. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  55
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  Не знам за тебе ама мојата ми ја проценија 12000 а имам 3ГБ рам 800МГхз, Процесор Дуалкор пентиум 3.0гхз со 4мб кеш, матична Асус п5к СЕ P35 со графичка 8600ГТ 1ГБ ддр2, Режач 20X samsung dvd rw HDD 250GB Western digital ja bi требало според тебе колку да и тражам на оваа конфигурација???
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,690
  14,303
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Со куќиште и некој оптички (CD/DVD) уред, плус тие делови што си ги излистал, ако земеш 50 евра, ти си на коњ.
  Со монитор, ќе земеш уште нешто плус.
   
 11. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Не знам брат, ама требе да ти се погоди и купецот. :)) Мене ми се погодија едни гастербајтери од Германија што немаат појма од компјутери и им требал само за комуникација со домашните

  EDIT:
  Eве ти и линк од конфигурацијата:
  http://it.com.mk/forum/showpost.php?p=74356&postcount=1
   
 12. рекс

  рекс
  Intern

  51
  1
  7 oктомври 2008
  фала сега од прилика знам колку да биде цена,
  и цд-ром + ќе ставам имам еден :)

  а за мониторот Mitsubishi Diamond Plus 73
  целосно зачуван и во топ форма,се мислам да го пуштам башка на оглас на пазар 3,можда ке се погоди нешто :bravoska:
   
 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,690
  14,303
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  мониторот можеш да го продадеш 1500 денари.
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,837
  26,065
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @рекс јас да сум на твое место не би го продавал....малце пари ќе му земеш и ништо неможеш со нив да направиш,чувај си го нека стои ќе се најде:)
   
 15. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  gOJDO е во право,дури и 50 евра се премногу за тој компјутер.Јас продадов многу посилен за 4500 ден.Мислам ако сакаш да најдеш купувач,би требало да го процениш на околу 2500-3000 ден.Да не зборувам дека реална цена за него би била - процесор 200,матична 250,рам 300,графичка 500,хард 500,се на се околу 2500ден. Или ако имаш "пријател" што го мразиш толку,а тој ти верува,во тој случај си на коњ :D На таков можеш да му земеш и дупло,но очекувај после одредено време да не ти прави муабет повеќе :LOL:
   
 16. jovcek

  jovcek
  Intern

  22
  0
  11 Април 2009
  za reks najmnogu 2000denari odi toj computer
   
 17. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Темава е од први годинава,до сега сигурно го продал,или се откажал,бтњ не верувај дека ке го посети форумов некад :)
   
 18. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  ^ ке го посети
  кога ке има намера да продава уште нешто

  али сл сл коментари како што има на другите теми тешко и за тоа да објави тема
   
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,584
 2. vladence
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  842
 3. Crypter
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,830
 4. Sukhoi
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  2,388
Вчитување...

Сподели

Вчитување...