1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот прв пат!

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Taurus, 26 Август 2008.

 1. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,337
  993
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Еве вака да почнам јас.
  Тоа беше некаде во 7 одделение, беше есен.
  Дотогаш имав слушано од други како било тоа, имав гледано на телевизија во списанија... Ама не ми се имаше случено мене. Сите кажуваа дека било нешто прекрасно, нешто многу убаво.
  Имав трема, незнаев како треба, незнаев што треба да правам со рацете, ама таа знаеше, ми помогна. Ми покажа како треба, што треба да направам, ми покажа како да се движам со рацете, да бидам нежен, да притиснам на вистинските места. Таа имаше повеќегодишно искуство.
  И така заврши моето прво искуство на компјутер, мојот прв час на курсот по компјутери.
   
  3 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
 3. DaDo|BT

  DaDo|BT
  Intern

  258
  13
  21 Септември 2007
  Машко
  :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
   
 4. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  :D:D:D:D:D:D:D
  И моето беше во 7 одделение само што беше машко(за искуство со компјутери зборувам) :D:D:D
   
 5. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Siguren si deka bese na kurs za komjuteri????? :D:D:D
   
 6. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  Моето беше во 5то одделение... само незнам дали беше некоја добра цура :D
   
 7. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  :D:D:D:D
   
 8. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  :)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

  Да ти се плукнам :D, паднав од стол смеејки се!
   
 9. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  @Taurus: :bravo: :LOL:

  По насловот помислив дека е една од оние дебилни (безвезални и ептен офтопик од форумот) теми, ама ова беше стварно...:LOL::LOL::LOL:

  Иначе, мене прв пат ми беше во 4-то одделение и тоа беше еден мој роднина :D
   
 10. ajvar

  ajvar
  Intern

  295
  6
  19 Август 2008
  se zgaziv od smeenje, a uste koga pocnav da citam znaev deka e nekoja finta
   
 11. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  кекекеке
  добра тема
  моето беше во 5то и беше црна лепотица
  мало лице
  само 15'
  фино витко тело
  и во исто време веше и поучна
  и секогаш ми се наоѓаше во пресред доколку погрешам
  F1 F1F1 F1F1 F1F1 F1F1 F1F1 F1F1 F1F1 F1F1 F1:)
   
 12. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Добра беше финтава еј... За малце ке паднев на неа!
   
 13. Ket Bejb

  Ket Bejb
  Intern

  96
  1
  17 Јуни 2008
  :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
  Деф јака фора :D:p

  Еххх и мене првпат ми беше во 6 одд. хихихи
  Бившиот кој се викаше Ено, сега е далеку од мене :tazhen:

  Инаку прекарот Ено му го дадов поради чудните звуци кои ги испушташе во последните години кога бевме заедно
  (изведено од enterocollitis, воспаление на тенките црева и дебелото црево, што предизвикува пролив и ГАСОВИ :LOL::LOL::LOL:) хахаха :D

  Еххххххххх.............
   
 14. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Good one!:LOL::LOL:
  Ако не е за компјутери, сакам и јас да одам таму.:)
   
 15. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
   
 16. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  LooooooooooooooooooooooooooooL..
  хехехехехехехехехех :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
  Повели еден репутациски поен од мене :))
   
 17. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
 18. Fico

  Fico
  Intern

  251
  14
  9 Март 2008
  хахах знаев дека ќе биде нешто зезанција, ама у секој случај добра е и ми се допаѓа. бравос, ме насмеа:D
   
 19. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  wtf? me zezna..nema so :LOL::LOL:
   
 20. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Супееррр!!! :bravo:
   
 21. Drash

  Drash
  Intern

  252
  3
  14 Јули 2007
  Машко
  А да кажевте кога ви бил прв пат, а не цело време браво, ме зезна итн...
   
 22. mENDol

  mENDol
  Intern

  83
  2
  24 Декември 2007
  Ja se skinav u 5to co Comodore128. A na prv (bel, galicki) kompjuter sednav u 6to. 286ka so monohromatski zut monitor, ama vo toa vreme vezeshe kako singerica, DOS bese zakon i tekst se rabotese na chi-writer :):), i od togas sum zavisnik....
   
 23. BSOD

  BSOD
  Intern

  709
  46
  5 Јуни 2008
  Коmodore 64, адаптер надвор од куќа за да се лади(во зима:), турбо/ресет картриџ, касети и касети со игри....играње со сати :) Happy days
   
 24. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Xmmm ne se sekavam tocno ama mojot prv pat bese nekade okolu ili pred 5to... Inaku se iznasmeav, bravo :)
   
 25. TheSpeedy

  TheSpeedy
  Intern

  279
  2
  4 Септември 2007
  Мојот прв пат на 5 години, ехх да не зборам беше на сред црно бел Арцус монитор 286 со турбо 33Мхз сум ја ц ц ц лудо сум ја работел.. . :LOL::LOL::Dхехе
   
Слични теми
 1. nCounTr
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,614
 2. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,990
 3. ProNoob
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,180
 4. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  996
 5. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,965
Вчитување...

Сподели

Вчитување...