1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот PC

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од nvidia88, 25 ноември 2012.

 1. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Поради факсот и немање време за ништо друго,еве сега со малку послободно време си реков да постирам со тоа што се обновив пред 2 месеца,спецификаци од потпис:
  ps.знам кулерот е shit ама засега тоа е,понатаму обавезно надоградување на cpu cooler
   

  Прикачени датотеки:

  • DSC00534.jpg
   DSC00534.jpg
   Големина:
   709.6 KB
   Прегледи:
   113
  • DSC00539.jpg
   DSC00539.jpg
   Големина:
   810.8 KB
   Прегледи:
   113
  • DSC00540.jpg
   DSC00540.jpg
   Големина:
   617.3 KB
   Прегледи:
   108
  • DSC00541.jpg
   DSC00541.jpg
   Големина:
   847.4 KB
   Прегледи:
   109
  • DSC00542.jpg
   DSC00542.jpg
   Големина:
   664.3 KB
   Прегледи:
   108
  • DSC00543.jpg
   DSC00543.jpg
   Големина:
   803.1 KB
   Прегледи:
   110
  • DSC00544.jpg
   DSC00544.jpg
   Големина:
   865.2 KB
   Прегледи:
   108
  • DSC00545.jpg
   DSC00545.jpg
   Големина:
   678.3 KB
   Прегледи:
   113
  • DSC00546.jpg
   DSC00546.jpg
   Големина:
   755.6 KB
   Прегледи:
   105
  • DSC00547.jpg
   DSC00547.jpg
   Големина:
   631 KB
   Прегледи:
   108
  На StalkeR, Revan, gokica и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  2 тура слики
   

  Прикачени датотеки:

  • DSC00552.jpg
   DSC00552.jpg
   Големина:
   600.5 KB
   Прегледи:
   87
  • DSC00554.jpg
   DSC00554.jpg
   Големина:
   586.3 KB
   Прегледи:
   85
  • DSC00555.jpg
   DSC00555.jpg
   Големина:
   957.4 KB
   Прегледи:
   84
  • DSC00556.jpg
   DSC00556.jpg
   Големина:
   673.1 KB
   Прегледи:
   87
  • DSC00557.jpg
   DSC00557.jpg
   Големина:
   577.9 KB
   Прегледи:
   84
  • DSC00558.jpg
   DSC00558.jpg
   Големина:
   505.2 KB
   Прегледи:
   85
  • DSC00559.jpg
   DSC00559.jpg
   Големина:
   533.6 KB
   Прегледи:
   85
  • DSC00560.jpg
   DSC00560.jpg
   Големина:
   417.5 KB
   Прегледи:
   86
  • DSC00561.jpg
   DSC00561.jpg
   Големина:
   633.5 KB
   Прегледи:
   89
  • DSC00563.jpg
   DSC00563.jpg
   Големина:
   769.8 KB
   Прегледи:
   88
  На StalkeR, Revan, gokica и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
  Со здравје да си го малтретираш :)
   
 4. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  3 тура слики
   

  Прикачени датотеки:

  • DSC00564.jpg
   DSC00564.jpg
   Големина:
   843.4 KB
   Прегледи:
   87
  • DSC00565.jpg
   DSC00565.jpg
   Големина:
   951.8 KB
   Прегледи:
   90
  • DSC00567.jpg
   DSC00567.jpg
   Големина:
   727.7 KB
   Прегледи:
   85
  • DSC00568.jpg
   DSC00568.jpg
   Големина:
   596.4 KB
   Прегледи:
   86
  • DSC00569.jpg
   DSC00569.jpg
   Големина:
   1.3 MB
   Прегледи:
   88
  • DSC00570.jpg
   DSC00570.jpg
   Големина:
   1.1 MB
   Прегледи:
   88
  • DSC00571.jpg
   DSC00571.jpg
   Големина:
   960.3 KB
   Прегледи:
   88
  • DSC00572.jpg
   DSC00572.jpg
   Големина:
   958.8 KB
   Прегледи:
   86
  • DSC00573.jpg
   DSC00573.jpg
   Големина:
   907.8 KB
   Прегледи:
   88
  • DSC00574.jpg
   DSC00574.jpg
   Големина:
   1 MB
   Прегледи:
   84
  На Revan, gokica, gremlin и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  финиш
   

  Прикачени датотеки:

  • DSC00576.jpg
   DSC00576.jpg
   Големина:
   1 MB
   Прегледи:
   94
  • DSC00611.jpg
   DSC00611.jpg
   Големина:
   1.1 MB
   Прегледи:
   100
  • DSC00615.jpg
   DSC00615.jpg
   Големина:
   1,000 KB
   Прегледи:
   98
  • DSC00616.jpg
   DSC00616.jpg
   Големина:
   874.5 KB
   Прегледи:
   98
  • DSC00619.jpg
   DSC00619.jpg
   Големина:
   999.5 KB
   Прегледи:
   100
  На Revan, gokica, gremlin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  Нема ништо geeky посекси ко ќе видам наредено сите компоненти кои чекаат да бидат склопени, т.е. build log што викаат американците :D

  иначе, морам да искоментирам, зш не зеде отклучена К варијанта на процесорот, си го клокниш :)

  иначе за останатите компоненти, супер, само уште 200мм одозгора на Enforcer-от :)

  EDIT - ако не го користиш првиот хард драјв кафез, тргни го за подобар проток на воздух, уффф третава тура на слики е подобро од порнич, жими се :D red and black, loving it ;)
   
 7. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  fala :)

  После мн размислување се решив да не се замарам више со kloкирање па затоа се одлучив таке,со тек на време ке земам коолер и уште еден фан 200мм одозгора
   
 8. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,142
  593
  2 ноември 2012
  со здравје да си го служиш:tease:, и морам да те прашам од кај го зема кукиштето ?
   
 9. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  фала,кукиштето го зедов од сет
   
 10. anonimen12

  anonimen12
  Intern

  362
  41
  7 Јуни 2012
  Машко
  Sto e ona na poslednata slika od 2 post na sliki.. kako (adapter) M2 za sto sluzi ?
   
 11. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  krajna slika
   

  Прикачени датотеки:

  StalkeR, Revan, Boldozer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Noctua како ќе чучне уф...
   
 13. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  toa e napojuvanjeto m2

  Се мислам за noctua ама мислам дека е преголемо а имам high profile ram

  јас се мислев за овој Thermalright True Spirit 140
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,543
  25,654
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Е да може да те Ј*бе рамот.
   
 15. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,533
  12,781
  2 Август 2012
  Машко
  Дали би бил добар, ако ти имаат останато, да сликнеш (или скенираш?) одблиску една од оние налепниците кои се лепат на SATA каблите.
  Ми се чини како супер фора за организирање SATA каблите а имам 4 диска + двд погон + x-dock...
   
 16. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  ваке подобро е
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина:
   550.8 KB
   Прегледи:
   76
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,533
  12,781
  2 Август 2012
  Машко
  Благодарам
  Веднаш го скоцкав во Corel и ги отпечатив.
   
 18. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  нема на што
   
 19. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Од тука може да се извлече следната формула.
  SSD+Монитор=Recycle bin
   
 20. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Не би рекол таке,неоти одам на натпревар и сосема задоволни перформанси си дава ssd-ето а monitorot си е екстра берувал или не,сега нее ips но квалитетот на сликите си е супер

  Ах и мониторот веке го имав :)
   
 21. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  земи си све во едно мокро ладење ете во Нико има за ок сума :)
   
 22. Zeuus

  Zeuus
  Баниран/a

  271
  139
  22 Јуни 2012
  Машко
  Информатичар
  за убаво за арно,да си ја користиш конфигурацијата пријателе.

  све е пиц пец браво :)))
   
 23. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  фала друже
   
  На Zeuus му/ѝ се допаѓа ова.
 24. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,150
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Мислам дека немаш гајле со рамот,Само фанот ке смета но затоа може да се крене погоре и мислам дека нема проблем да имаш,е сега од матична до матична има разлика(Мислам од чипсет на чипсет исто)но кај мене на пример,тамам телото завршува точно каде што почнува првиот слот за рам,така да ладилното тело не смета,само фанот ке си го поставиш погоре и немаш гајле.Но прво простудирај,позајми од некој ноктуа истестирај,види по форуми пошто D14 е фан кој вреди да се има.
   
 25. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  591
  342
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  noctua nh c14 би одговарал ама некако мн масивни се,посто matx е матичната ако ставам noctua nh d14 ili c14 све би покриле и нема да ми с егледа матичната воопшто,некако не ми оди тоа на око
   
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,988
 2. nCounTr
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,611
 3. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,990
 4. ProNoob
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  2,178
 5. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  996
Вчитување...

Сподели

Вчитување...