• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mојот Линукс десктоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Принт скрин од вашите линукс десктопи
барав дали има отворено друга тема очигледно нема

 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Epten taze sum so linux pa neam nisto na desktop :LOL:

Posto cel zivot sum na Windows XP se odluciv najprvo za edna VIXTA okolina na KDE.. OK e sega za sega i brzo mi ide ucenjeto :rolleyes:

 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Mu se blizi krajot, za nekolku minuti (amin) :D Mu praam eden fin format i onda clean install :)


 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно