1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,086
  3 Декември 2008
  Машко
  775ката... Win 7
  [​IMG]
   
  На Маша, DaVoRkNe, Costigan_Jr и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. julll

  julll
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Win 7 е ова? RocketDock? Како може да ги додадам тие компоненти доле, HDD, upload, download итн?
   
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,086
  3 Декември 2008
  Машко
  Да Win 7 e. Темата е смената, а за компонентите е користен Rainmeter со скин Robik.
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,086
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]
   
  На Joco Ilievski, Fatal1ty_, architect и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  176
  192
  24 Јануари 2010
  Машко
  кој weather скин го користиш, астро weather?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  Deksa, JunkieMKD и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
  Ако може позадината.фала
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На JunkieMKD и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  176
  192
  24 Јануари 2010
  Машко
  Desktop.jpeg Rainmeter+Wallpaper Engine
   
  Deksa, 1s3ct0wN и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
 10. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,086
  3 Декември 2008
  Машко
  Да, ASTROWeather е.
   
  mrkela2009, DaVoRkNe и на Deksa им се допаѓа ова.
 11. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  --- Споени мислења, 5 Јуни 2020 ---
  @Astro te baraat ovie :)
   
  На JunkieMKD и Astro им се допаѓа ова.
 12. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Gaining Experience

  149
  119
  24 Август 2011
  Машко
  Ваке ништо посебно, али сакам да ми е едноставно, без dock, или некој виџет.
  Користим фул-скрин старт мени, па туе имам све што ми треба. :D

  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
Слични теми
 1. genius
  Одговори:
  96
  Прегледи:
  11,610
 2. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,061
 3. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,552
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  3,110
Вчитување...

Сподели

Вчитување...