1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,659
  9,344
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На boriseto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  388
  337
  7 Јули 2013
  Машко
  Да.
  KdeNeon OS конкретно.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Desktop.jpg
   
  OldSchoolPvP, Astro и на BlueBaron им се допаѓа ова.
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,094
  1,365
  26 Март 2016
  Даскал
  Дали има некој МОДЕРЕН (нагласувам модерен бидејќи знам дека има стари) док за Windows 10 налик оној на iOS?
   
 5. Vlatchey

  Vlatchey
  Intern

  7
  5
  11 oктомври 2019
  Машко
  Секогаш среден минималистички :D
   
 6. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,343
  1,074
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]
   
  На Маша, krema, PC_GAMER и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,094
  1,365
  26 Март 2016
  Даскал
  Кој док е? Супер изгледа.
   
  На Vlatchey му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,343
  1,074
  3 Декември 2008
  Машко
  dipetar, architect и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 9. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  183
  89
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  123.png
   
  На poljakot и architect им се допаѓа ова.
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,094
  1,365
  26 Март 2016
  Даскал
  NVIDIA_Share_aCaM6irT3E.jpg
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dipetar

  dipetar
  Intern

  125
  47
  1 Мај 2019
  Штета што остана на 1.3.5 верзија и одамна не е Ажуриран
   
 12. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  273
  280
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Annotation 2020-04-05 161534.jpg
   
  На boro1, Tozo8, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,327
  2,068
  13 Јануари 2014
  Машко
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,612
  1,228
  2 Јануари 2012
 15. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  131
  79
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  FalconX
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 16. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Show links на таскбарот и однеси го најлево
   
 17. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,178
  3,904
  5 Декември 2009
  Машко
  Го мењавме позадината...
  desktop.png
   
  На architect и Pane-G им се допаѓа ова.
 19. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,583
  4,038
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 20. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Rainmeter спушти, се друго после е скин за него
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dariuus

  dariuus
  Gaining Experience

  33
  53
  19 ноември 2018
  Машко
  Од досада па го преправав д.png

  [​IMG]
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,583
  4,038
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Да го спуштив и средив фала ти.
  Одамна не сум го користел, мислев да не е некоја друга алатка.
  Screenshot_181.png
   
  На boksata му/ѝ се допаѓа ова.
 23. architect

  architect
  Unstoppable

  1,962
  2,344
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  DESKTOP.jpg
   
  На Маша и krema им се допаѓа ова.
 24. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  upload_2020-5-2_19-17-4.png
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Dimson

  Dimson
  Intern

  6
  1
  14 ноември 2018
  Машко
Слични теми
 1. genius
  Одговори:
  96
  Прегледи:
  11,552
 2. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,034
 3. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,539
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  3,048
Вчитување...

Сподели

Вчитување...