1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Мене ми е мал, така да не ми е проблем тоа ;)
   
  На gocetan и Pane-G им се допаѓа ова.
 2. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  734
  2,427
  27 Јануари 2014
  Машко
  1.jpg

  2.jpg

  И вака, и така...
   
  architect, PC_GAMER и на fuzzjaw им се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  И мојот монитор исто е премал 20” и е стар над 11години и ќе морам да барам чаре за нов монитор соодветен за таков ПЦ и пак таскбарот не ми е проблем


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Screenshot (3).png
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Ништо посебно со досадни позадини најубаво си е само Њиндоњс 95 Дефолт
  Screenshot (5).png
   
  На Potop и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  Ама тоа значи лошо ти е наместен мониторот. Крени го троа повисоко.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]
  и другиот ПЦ

  [​IMG]
   
  Последна промена: 25 ноември 2019
  Boldozer, krema и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 8. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  Благодарност до @JunkieMKD ме заинтригира да инсталирам rocketdish, еве туториал што го следев :)
  ако не ви отвара win10 native apps во таргетот додајте shell:appsfolder\

  Screenshot_1.png
   
  Последна промена: 12 Декември 2019
  На Маша и PC_GAMER им се допаѓа ова.
 9. Blaxus

  Blaxus
  Intern

  5
  3
  8 ноември 2016
  Машко
  upload_2019-12-13_2-18-41.png
   
  Последна промена: 13 Декември 2019
  На Tozo8 и Avid им се допаѓа ова.
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,206
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  ^ ова е по голем хаос од фолдерите со фајлови што ми се раштркани на мојот компјутер.
   
  На goranzoran, Sludge.Factory, moongose и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. dipetar

  dipetar
  Intern

  88
  38
  1 Мај 2019
  може линк од позадината?
   
 12. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  742
  166
  10 Јуни 2007
  Поминале 12 години од мојата последна објава во оваа тема.
  Еве нешто ново :)

   
  На DaVoRkNe и draganamon им се допаѓа ова.
 13. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Од линукс е. Ќе ти ја пратам деновиве бидејќи не ми е при рака лаптопот.
   
 14. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  351
  293
  21 Мај 2017
  Машко
  dipetar, mihovkris и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 15. architect

  architect
  Unstoppable

  1,950
  2,332
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 16. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  Њу позадина. За посветло во 2020 :D
  Untitled.png
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  [​IMG]
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  секогаш ми бил вака и секогаш и ќе биде :D:D:D
   

  Прикачени датотеки:

 19. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  509
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  vi gi gledam pozadinite i cudno mi e sto vaka vi se chisti, lol Screenshot_1.png
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Со што ги среди икончињата над таскбарот?
   
 21. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,793
  3,262
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Претпоставувам дека е Rocketdock. Истото го користам јас
   
  Daniel86, JunkieMKD и на Goran995 им се допаѓа ова.
 22. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  294
  477
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Вчера пробував Objectdock, ама trial e, па барам алтернативи...
   
 23. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,793
  3,262
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Rocketdock, free е, јас со години го користам, можиш кај сакаш да ги наместиш иконите
   
  На Маша и Goran995 им се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Мојот десктоп
  ObjectDock .. го користам некаде од 2010та.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  321
  272
  7 Јули 2013
  Машко
  Малце чудно да се навикнат другите, ама мене ми е супер.
  Screenshot_20200220_235449.png
   
  На xCorbe и WeiWuWei им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,994
 2. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,525
 3. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,990
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,965
Вчитување...

Сподели

Вчитување...