1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Same old same old

  [​IMG]
   
  Gjurc1n0t, draganamon и на architect им се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  По некое време со ремек делото на Онак, промена на позадина. :)

  112233.png
   
  Gjurc1n0t, draganamon и на despotovikj им се допаѓа ова.
 3. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  Не можам да најдам од каде ми е симната, но ја имам во FHD, така да еве во атачмент. :)
   

  Прикачени датотеки:

  Gjurc1n0t, Avid, despotovikj и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  38
  29
  27 ноември 2018
  /
  Малку збунувачки изгледа со позадината од Бетмен, али мене ми е океј и се снаоѓам :D
  Иначе позадината е од еден Бетмен пак што го најдов на нет, има повеќе сликици кои ротираат.
  [​IMG]
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Може да е оваа.
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  38
  29
  27 ноември 2018
  /
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cyb3rAng3l

  Cyb3rAng3l
  Gaining Experience

  39
  66
  16 oктомври 2016
  Машко
  upload_2019-7-21_13-33-34.jpeg
   

  Прикачени датотеки:

  На Gjurc1n0t и Gregorius_Morganus им се допаѓа ова.
 9. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
  [​IMG]
   
  На Boldozer, Gjurc1n0t, staycalm и уште 8 други им се допаѓа ова.
 10. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  311
  255
  9 oктомври 2010
  [​IMG]
   
  На Boldozer, krashot, GGTT1 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. Nostradamus

  Nostradamus
  Intern

  41
  38
  23 Мај 2017
  Машко
  Студент / Software Engineer
  [​IMG]

  Wallpaper Engine е интересна ствар.
   
  На GGTT1, Gjurc1n0t, lovelygirl и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Untitled.jpg
   
  На GGTT1 и Gjurc1n0t им се допаѓа ова.
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  Сакав да се замарам со Rainmeter, но ништо... Остана како што беше, со друга позадина. :D
  123.png
   
  На marto, GGTT1, Gjurc1n0t и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  61
  61
  13 Март 2015
  Машко
  За 5те секунди пред да се покрие од хром/програми. desktopSS.png
   
  На it_boy, tupacan, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Додека чекам да се инсталира CS:GO
  [​IMG]
   
  На Викса, PC_GAMER, SmartGuru и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,206
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  Добро никој не го користи таскбарот горе? дали сум единствен?
   
  На CyberMen му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
  [​IMG]
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Има неколку што користат така. Пробав јас, не можев да се навикнам + го користам hidden од коа знам за себе.
   
 19. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,206
  785
  8 Мај 2010
  Машко
  почитувам ова! нели што добро е да ги имаш и табовите од прелистувачот а и активните апликации на исто место... а не со маусот горе-доле да прајш да „арчиш“ маус падот или па тачпадот :)
   
  На Avid и CyberMen им се допаѓа ова.
 20. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
  Да хахахах, не си сам. :):)
   
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  ај богати, чорбаџија каскатија
   
  Глупав, Pane-G и на Cicada им се допаѓа ова.
 22. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  Добро е. Затоа табовите од прелистувачот ми се доле и така се е на едно место.
   
  На pipelin и Avid им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  Ама, ама, кога седиме пред монитор вообичаено очите ни се во висина со горниот дел на екранот.
  Ако се долу треба да гледаме надолу а тоа прави непотребно оптеретување на очните мускули.
   
  На mihovkris и pipelin им се допаѓа ова.
 24. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  321
  272
  7 Јули 2013
  Машко
  Screenshot_20191122_164204.png
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Ама,ама, ако мониторот е голем значи не е важно каде ќе биде таскбарот и не го заморува мускулни очи ,а мал е се знае


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,995
 2. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,525
 3. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,990
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,965
Вчитување...

Сподели

Вчитување...