1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. Luki Junior

  Luki Junior
  Gaining Experience

  151
  266
  28 Декември 2015
  Машко
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  upload_2018-11-14_22-33-55.png
   
  На 1s3ct0wN и Tozo8 им се допаѓа ова.
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,401
  8,876
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 5. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
  RocketDock
   
 6. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  @JunkieMKD А кој skin за иконите го користиш?
   
 7. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
  Blank скин за рокетдокот, а иконите се WP7 ако добро се сеќавам, ако ги сакаш ќе ти ги пратам, долго време ги немам сретнато по нет.
   
  На shitpost101 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  Супер ако можеш да ги пратиш, другите ми се некако безвезе повеќе на сиво се и како обичен ре-колор.
   
 9. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
 10. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  406
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  Многу ти фала :)
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,137
  3,491
  7 ноември 2014
  Машко
  Немој Астро Мек ОС има таков док, ќе те направат епл фан!
   
  На Futurelakimens и Necromancer им се допаѓа ова.
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,401
  8,876
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  па не е лошо тоа де, нели Епл е најјачи у свет... :p
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
 14. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  [​IMG]
   
  На Avid и SiPy` им се допаѓа ова.
 15. MarijanMK

  MarijanMK
  Gaining Experience

  41
  82
  31 oктомври 2018
  Машко
  Маркетинг Координатор
  MyDesktop 26012019.PNG
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fiend

  Fiend
  Gaining Experience

  42
  76
  31 Јануари 2015
  Машко
  Screenshot_1.png
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  Демек имаш колку толку чист десктоп, префрли се во фолдерот се за да го ставиш тука па после си врати назад на десктоп?
   
  SiPy`, Speedster, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,180
  645
  12 Април 2017
  Машко
 19. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,180
  645
  12 Април 2017
  Машко
 20. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
 21. elrusius

  elrusius
  Gaining Experience

  31
  57
  26 Декември 2014
  Машко
  Untitled.png
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  [​IMG]
   
  На Sludge.Factory и SiPy` им се допаѓа ова.
 23. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Среди го фолдерот и смени тоа позадината со три циц*и.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  Пола саат ја бирав позадината пред една недела не зафркавај, едвај ја одбрав :D
  Многу тешка работа е бирање позадина кај мене.. 1500 волпејпери поминав, ништо не ми фаќа око.
  Се нешто сакам минималистичко, ама да не е баш минималистичко... не знам кај терам.
  Ама реално не сум најзадоволен со изборов, ќе ја мењам веројатно.
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 25. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,001
  3 Декември 2008
  Машко
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,994
 2. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,525
 3. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,990
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,965
Вчитување...

Сподели

Вчитување...