• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mojata muzika

Статус
Затворена за нови мислења.
16 април 2007
3
0
www.prijateli.de
Интересно, не е баш мој фах на музика, ама сепак е добро.
Те предлагам на сите што ги знам а е ова нивен стил..
Поздрав
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
e-jay е синоним за лепење на семплови и правење трака(готови семплови).
e-jay techo,trance,hiphop итн итн.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Како и да е... кога се спомнува E-Jay веднаш асоцира на софтвер за правење музика...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,508
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно