1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

[мој тут.]Како да инсталирате кирилична подршка на вашиот PC.

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од sini6a, 20 Јули 2009.

1. sini6a

sini6a
    Intern

485
    30
    11 Мај 2009
    Иако повеќето од вас ова го знаат, се решив да направам еден видео туториал каде што ќе ви кажам како да инсталирате мак. подршка на Windows XP... наскоро може и да направам за хакинтош/мекинтош
    еве линк:
    Код:
    http://www.topvideomk.com/index.php?page=videos&section=view&vid_id=102705
    имав проблеми со ставање на видеово на форумов па затоа го направив вака. Поздрав

2. theurednik

theurednik
    Sensei Модератор

499
    133
    23 Февруари 2009
    Машко
    Еден совет во врска со видеото. Kако што кажа „повеќето од нас го знаат ова“, ама е потребно за почетниците кои можат лесно да се збунат. За да разберат што правиш треба малку да им објасниш. Еве ти некои решенија:

- работи постпоро :)) Ако сум јас почетник нема да разберам што правиш. Туторијалите не се само „како да го направиме тоа“ туку и да дадеме идеја/објаснување за истото.

- Можеш да зборуваш и да ја објасниш процедурата.

- Ако e без звук, тогаш искористи ги балончињата со текст. Наместо само 1 на крај и почеток, додај ги при секој следен чекор. пример: „Одите во Start- Control Panel -> Regional and Language Options..." и кликаш на опцијата. Потоа следи нареден текст.

Во секој случај, браво за трудот :bravoska:

p.s. Знам дека инсталирање подршка е лесно и едноставно, без многу објаснување но разгледај го советот за во иднина. Секогаш имај на ум која ти е таргет групата

:gotvac:

3. sini6a

sini6a
    Intern

485
    30
    11 Мај 2009
    ОК. Не ми текна за ова. Фала многу и ќе се потрудам за во инднида :)

Сподели

Вчитување...