• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мој Мсн Спаммер

1 октомври 2008
278
9
Епа Вака незнам дали овој Програм спаѓа во оваа секција ..
Ова МСН спамер кој може да спамира на повеќе прозори истовремено (доколку имате инсталирано msn plus 4.xx) а доколку немате ќе спамира само на еден прозор од мсн, односно треба да го селектирате мсн спамерот да го додате текстот и да кликнете спам а после тоа треба со маусот да го селектирате прозорот на кој сакате да спамирате

пробајте го ба кажете ми какви забелшки имате и ако најдете некоу грешки ќе бидам благодарен
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Хмм, не сум сигурен дека ваков програм е дозволен на форумот.

Со спамирање мислиш поплавување со податоци на одредени контакти?
Ако е така, би те замолил да го тргнеш бидејќи не е во согласност со правилата.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,471
29,250
kalco.ru
Иначе Да има право hijackhacker мислам дека не е дозволено ваков вид на спам фајл:chudenje:
 
1 октомври 2008
278
9
ама ова е програма која праќа одреден текст на мсн .. мислам дека не е забранета.. затоа што може да служи и за тестирање на стабилнос на мсн конкцијата.. едноставно ова е програмче за некому да подосагате на мсн .. али како сакате ако сакате да го тргнам ?
едит : @stane нека проба, бтв мислам дека вирусите се понелегални
 
1 октомври 2008
278
9
ако мислиш на првото правило
Строго се забранува било каков вид на спамирање.
ја не спамирав .. тоа е програм со кој може ама немора да се спамира напраен е за едукатионал перпосе онли

едит :
Ako ne eve vi go Kodot
Код:
Option Explicit
Public i As String

Private Sub about_Click()
MsgBox "This Spammer was created by SPIRO_DT", vbInformation, "ALL CHAT WINDWOSES SPAMMER BY SPIRO_DT"
End Sub
Private Sub Command1_Click()

Label1.Caption = 0
If Check1.Value = 1 Then
  i = "/all "
Else
  i = ""
End If
Timer1.Interval = 100
Timer1.Enabled = True
End Sub

Private Sub Exit_Click()
End
End Sub

Private Sub Form_Load()
Timer1.Enabled = False
Text2.Text = "SPIRO_DT SPAMMER !!!!!!!"
Form1.Caption = "ALL CHAT WINDWOSES SPAMMER BY SPIRO_DT"
Label1.Caption = 0
Text1.Text = 10
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
Label1.Caption = Label1.Caption + 1
SendKeys (i & Text2.Text & "{ENTER}")
If Int(Text1.Text) = Label1.Caption Then
  SendKeys (i & Text2.Text & "{ENTER}")
  Timer1.Enabled = False
End If
End Sub
made by spiro_dt edited by japabrz

И нека ја префрли некој темава у Вижуал Бејзик
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,471
29,250
kalco.ru
Не брат јас стварно незнам дали ова е забрането на форумов али можда само лошо ти беше пишан насловот „мсн спамер„ страшно звучи
 
1 октомври 2008
278
9
хехе два пати грешка а ? а бе добро реков јас преска "ko ce kome ako ne svaki svome " се мисли на нашиов народ
бтв ова значи дека не напраев ни една грешка до сеа , и преска рековте грешка па се предмосливте и сеа пак .. одлучитесе или средитеги правилата на форумот..
а првото правило се однесуеше да не се спамира на форумов ,у превод да не напраем 100 теме со глупав текст
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Не ми е јасно зошто членовите се замараат со правилата, има админи и модератори коишто ќе средат ако има проблем, бркајте си работа.

@спиро може да се автоматизира скриптава ?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
@stane нека проба, бтв мислам дека вирусите се понелегални

OFF TOPIC:
Додека си тазе на форумов, да те одвикнам од една некоректност т.е грешно разбирање на @.

@ се користи кога на некој директно му се обраќаш. Во случајов Стане само го наведе, но не му се обраќаш директно. Така да, не се користи секогаш @ пред ник.

Конкретен пример во случајов јас можам да ставам @спиро_дт, бидејки тебе лично ти се обраќам.

Мислам дека разјаснав :)
 
1 октомври 2008
278
9
Па може да се направи у exe а може и да се додадат некој други функции
незнам на што точно мислиш

@fuUuUzZzZy, немора да бараш толку ситници
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
вЛаЦки says:
СПИРО_ДТ СПАММЕР !!!!!!!
вЛаЦки says:
СПИРО_ДТ СПАММЕР !!!!!!!

Леле овој стварно го проба :lut2:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
@fuUuUzZzZy, немора да бараш толку ситници

Не се ситници.. Чисто те корегирам бидејки малце глупаво изгледа. Сепак мислам дека не ти штети нешто повеќе знаење нели? :)

Anyway. Се извинувам за Оф топик. Да се вратиме на темата.
 
1 октомври 2008
278
9
Па еве сеа видов дека админот е онлине па нека каже он дали ги крши или не .. ако не да го вратим attachementot
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
870,958
Членови
30,389
Најнов член
DennyGir
На врв Дно