Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мој ДДВ ничиј ДДВ

philldm

Intern
29 јануари 2018
71
35
Offtopic, али со УЈП е пак.
Дечки, да не случајно има некој од вас dotnetfx1.1.4322?
Пошо:
1691572235435.png
На интермец не успеав да го најдам...
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
193
130
Offtopic, али со УЈП е пак.
Дечки, да не случајно има некој од вас dotnetfx1.1.4322?
Пошо:
Погледнете го атачментот 128439
На интермец не успеав да го најдам...
Ај пробај.

Поради ретардираните, што не го ставаат у сетап, си го чувам у ПЦ.
 

philldm

Intern
29 јануари 2018
71
35
Ај пробај.

Поради ретардираните, што не го ставаат у сетап, си го чувам у ПЦ.
Aко си во близина на Аеродром, пиши ПП да частам пиво.
 

Kamcevik1

Intern
4 јануари 2020
22
15
Ова "надминато" во мој ддв дали сумата се префрла во следните 3 месеци или се губи?
 

Атачменти

  • IMG_20230928_132423.jpg
    IMG_20230928_132423.jpg
    311,4 KB · Прегледи: 102

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.629
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.338
1.073
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Неколку пати последнава недела е случено да тазе излезена сметка од принтер да се скенира и да каже дека веќе е поднесена. Ова е случено во 2 различни маркети...Личи на дубара од ујп
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.629
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Неколку пати последнава недела е случено да тазе излезена сметка од принтер да се скенира и да каже дека веќе е поднесена. Ова е случено во 2 различни маркети...Личи на дубара од ујп

На тебе ти се има случено?
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.338
1.073
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
На тебе ти се има случено?
Да, од кипер беше пред 1 недела а од кам денес (пробав 5-6 сметки...2 не поминаа т.е кажа дека се скенирани, сите директ од принтер извадени и нечепнати)
Ваква работа прв пат ми се дешава. Кога бев кам дојде еден човек да се пожали за истово, така направена е проба после.
Да се надеваме дека не е намерен проблем од ујп.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.629
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Да, од кипер беше пред 1 недела а од кам денес (пробав 5-6 сметки...2 не поминаа т.е кажа дека се скенирани, сите директ од принтер извадени и нечепнати)
Ваква работа прв пат ми се дешава. Кога бев кам дојде еден човек да се пожали за истово, така направена е проба после.
Да се надеваме дека не е намерен проблем од ујп.
Искрено, мислам дека ујп не се толку способни, апликацијата за иОС е дефектна на 14 про макс и така веќе точно една година. Неспособни се сертификат на сајтот да сменат навреме и низа други ствари, така да, стварно ми е нереално да прават ваква ситна дубара. Пре би рекол дека е комбиниран проблем со скенере/принтер одколку дека некој вработен таму во ујп хакира за да државата заштеди нешто ситно.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.338
1.073
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Искрено, мислам дека ујп не се толку способни, апликацијата за иОС е дефектна на 14 про макс и така веќе точно една година. Неспособни се сертификат на сајтот да сменат навреме и низа други ствари, така да, стварно ми е нереално да прават ваква ситна дубара. Пре би рекол дека е комбиниран проблем со скенере/принтер одколку дека некој вработен таму во ујп хакира за да државата заштеди нешто ситно.
Да беше еден маркет ај некако ќе помине ама во два се случи иста работа. Може изолирани случаи се ова, шо знам
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.629
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Да беше еден маркет ај некако ќе помине ама во два се случи иста работа. Може изолирани случаи се ова, шо знам

Пробај скенирај сметка од Шел бензинската што е во насока кон скопје. Ниедна досега не ми успеала последниве година дена, а секогаш на враќање полнам таму. Не верувам дека проблемот е во УЈП, мислам дека е во тие фискалните на акцент ако не се лажам, пошто секад кога ќе видам таков фискален апарат, знам дека ќе биде проблем за скенирање. Исто така ни акцент немаат некој ќар од тоа ујп да не ти врати пари а ни самиот трговец. Некако сеуште типувам на неспособност да се реши проблем или незаинтересираност.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.338
1.073
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Пробај скенирај сметка од Шел бензинската што е во насока кон скопје. Ниедна досега не ми успеала последниве година дена, а секогаш на враќање полнам таму. Не верувам дека проблемот е во УЈП, мислам дека е во тие фискалните на акцент ако не се лажам, пошто секад кога ќе видам таков фискален апарат, знам дека ќе биде проблем за скенирање. Исто така ни акцент немаат некој ќар од тоа ујп да не ти врати пари а ни самиот трговец. Некако сеуште типувам на неспособност да се реши проблем или незаинтересираност.
Не сум од скопје, највероватно не е голем проблем. До сега ваква работа не ми се десила ниту некој се пожалил. Мислам сите имаат исти фискални принтери струга
 

Sparkplug folf

Gaining Experience
5 јануари 2021
306
222
Што е разлика меѓу основен и напреден скенер? Дали основниот ваѓа поише коини?
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.445
3.006
Неготино
Што е разлика меѓу основен и напреден скенер? Дали основниот ваѓа поише коини?
Да, место 2100 денари ти враќаат 5000 така.
Пробај ги, ќе видиш разлика. Квалитет, начин на скенирање итн.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.416
1.517
Напреднио има завршено трети семестар факултет со положена виша математика -кец, а основнио е со средно :)
Мала шала.
Како што кажува името, таква е ѝ разликата помеѓу нив...
А во пракса: некои сметки (најголем број од сметките) се препознати од "напредниот", ама ете во некој мал број на случаи на непрепознавање, "основнио" знај да ја помини таа што не ја препознал претходноспомнатиот скенер.

Испратено од телефоно
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.521
Мислења
964.187
Членови
34.888
Огласи
2.612
Најнов член
Goran007
На врв Дно