Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мој ДДВ ничиј ДДВ

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.111
Скопје
androgaming.com
Со денови веќе не работи апликацијата за скенирање (грешка при верификација на сметката). Прво мислев до сметките е, па после ми текна да се логирам на mojddv.ujp.gov.mk и изненадување, невалидни user/pass, не само кај мене него и кај други.

Ако го користите мој ддв, проверете за да имам повеќе фидбек. Личи како да им е датабазата со корисници на друг сервер и тој е паднат, нормално за нашата земја, никој не ни укапирал...


1658854923728.png
 

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.214
10.945
Скопје
Со денови веќе не работи апликацијата за скенирање (грешка при верификација на сметката).
Иди у опции некаде и барај напреден скенер, смени го во основен.
 
20 септември 2016
6
7
Darko Krushjanovski's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Motherboard
MSI B450M PRO-M2
Storage
Samung 970 EVO Plus 250GB + KingDian 240GB
PSU
njoy Titan 600W
RAM
8 GB 2400 mhz
Video card
RX 580 8GB
Case
Sama inpower canty III
Mouse
Steelseries Rival 100
Keyboard
Genesis Thor 300
Audio
Razer Kraken X Lite
Monitor
BENQ XL2411Z 144Hz
OS
Window 10
Мени тип на баркод скенер од Напреден во Основен
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Имаше соопштение пред некој ден. Наводно ,,прилагодување и ажурирање на апликација МојДДВ".
Јас мислам дека некој заборавил да продолжи/плати лиценца за тој ,,Напредниот скенер".
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.111
Скопје
androgaming.com
Незнам дали не се разбираме, не е возможно логирање на MOJ DDV било преку апликација или онлајн на веб страна.

Од тука е и грешката, а скенерот е на напреден долго време.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
411
608
Смени на основен, не напреден. Пробај да скенираш со Основен и ќе видиш дека работи.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.377
7.315
Скопје
www.facebook.com
Смени на основен, не напреден. Пробај да скенираш со Основен и ќе видиш дека работи.
Човекот се обидува да ти укаже на тоа дека не може воопшто да се најаве на апликацијата а не па да скенира :D
 

kristijan_m75

On your way to fame
22 март 2016
734
538
Човекот се обидува да ти укаже на тоа дека не може воопшто да се најаве на апликацијата а не па да скенира :D
Човекот вика"со денови не работи апликацијата,дава грешка при верификација на сметки".Кај сите беше исто сменивме во основен скенер и си скенираме...
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.377
7.315
Скопје
www.facebook.com
после ми текна да се логирам на mojddv.ujp.gov.mk и изненадување, невалидни user/pass, не само кај мене него и кај други.
Човекот вика"со денови не работи апликацијата,дава грешка при верификација на сметки".Кај сите беше исто сменивме во основен скенер и си скенираме...
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Со денови веќе не работи апликацијата за скенирање (грешка при верификација на сметката). Прво мислев до сметките е, па после ми текна да се логирам на mojddv.ujp.gov.mk и изненадување, невалидни user/pass, не само кај мене него и кај други.
Сметките се скенираат со менување во скенерот на основен, како што веќе кажаа, а на сајтот ни мене не сака да ме логира (ако е јузер и пасс ист како од УЈП). Инаку прв пат се обидувам да се логирам преку сајт откако постои апликацијата. Едноставно скенирај си со основниот скенер и чекај да ажурираат или што и да прават.
 

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
411
608
Ајде вака сега, бидејќи ние што викаме да смените на Основен сме сите на грешка, со евиденција:
1658857109384.png

Не сака да се логира во страната, палим апликацијата, скенерот ми е на основен, скенирам сметка и wow:
q8jDLmfJQpFRRGN7-qTqQfS8Z54mlYhTIuI1yNFBtKMgfa_YAJiiMeXo3zWhuVkzjUPkkQxlERBHcmXXrfhZ4sf7xR934CYMyJRsdQ3SKY0_asQIyjqHvN1Uf2PpSANXK-bQE-gAEWes0gFJzSGq-I3BZXtnsvhHQBIdeVMkfsK-gVJHFOuEsO5QVKNesXmlIaO9DUwZ9gZs8bqo7TXUrLzJF8jkXFw2MvGrZJwsqN6EjvN9dcyugP0NKJkxzxXS9vtvTf0urQc2uFQr5n3y4OLW9xCRy8RPSafbNJ7suaSot0lj69LvB-iKdon5SlKqKa-h2I7E8Yljl7pm909Rf8Pxr4gOzhrwiREOJTjMC_bWek_Tl67xsuq-N3BvAGXJCbOTgY-PJj3UVgYTSVbvBD9XY4vL2jVmFCh7RmTdDNAZf-cjdAjohG2ehH0uxpVWMkldQaTqy5FktsF8-SGYy-wVRga92Cpbu7GoixvKR-RkggDkLWEB_vt_BAs13jRyfUzJz8T4d1MjAsMJMpjv75E_NmHnGy8-G9NUhD4F4nIcV1OstZ-U1M0R9lWb8AnHp0caFBxzsIf8b4pMDlKEB2K5E0Dk_zqyxR2EnROdVkSaR3RQTa4b2W63a4mRNNuYOtvMMxPCvMVy1YUeS4ljZcYUn2znUyp5eqVJ-ZTsO1lgfXoPiD6eE9H4zGDMQI8Ex9naGUtKW08k7nvZkfvkLHUo_5O_oz734kZJOJ6BYUNxaKvNSSeBO5ffuYG-HMPx95RqQtKTOCL0toEhGLHx4vuJgLS9Xvz6y4yc9DA74suZaKXtOoL3epsRZ2SUGQhz4msVljDepw=w403-h893-no

А исто така, јасно се гледа дека членот е логиран на апликацијата на првиот пост, повели сликата:
1658854923728-png.115268
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Он помисли дека му викаат во „Напреден“ да смени, а треба обратно, од „Напреден“ во „Основен“ и проработува, чудно но вистинито.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.111
Скопје
androgaming.com
Ајде вака сега, бидејќи ние што викаме да смените на Основен сме сите на грешка, со евиденција:
Погледнете го атачментот 115269

Не сака да се логира во страната, палим апликацијата, скенерот ми е на основен, скенирам сметка и wow:
q8jDLmfJQpFRRGN7-qTqQfS8Z54mlYhTIuI1yNFBtKMgfa_YAJiiMeXo3zWhuVkzjUPkkQxlERBHcmXXrfhZ4sf7xR934CYMyJRsdQ3SKY0_asQIyjqHvN1Uf2PpSANXK-bQE-gAEWes0gFJzSGq-I3BZXtnsvhHQBIdeVMkfsK-gVJHFOuEsO5QVKNesXmlIaO9DUwZ9gZs8bqo7TXUrLzJF8jkXFw2MvGrZJwsqN6EjvN9dcyugP0NKJkxzxXS9vtvTf0urQc2uFQr5n3y4OLW9xCRy8RPSafbNJ7suaSot0lj69LvB-iKdon5SlKqKa-h2I7E8Yljl7pm909Rf8Pxr4gOzhrwiREOJTjMC_bWek_Tl67xsuq-N3BvAGXJCbOTgY-PJj3UVgYTSVbvBD9XY4vL2jVmFCh7RmTdDNAZf-cjdAjohG2ehH0uxpVWMkldQaTqy5FktsF8-SGYy-wVRga92Cpbu7GoixvKR-RkggDkLWEB_vt_BAs13jRyfUzJz8T4d1MjAsMJMpjv75E_NmHnGy8-G9NUhD4F4nIcV1OstZ-U1M0R9lWb8AnHp0caFBxzsIf8b4pMDlKEB2K5E0Dk_zqyxR2EnROdVkSaR3RQTa4b2W63a4mRNNuYOtvMMxPCvMVy1YUeS4ljZcYUn2znUyp5eqVJ-ZTsO1lgfXoPiD6eE9H4zGDMQI8Ex9naGUtKW08k7nvZkfvkLHUo_5O_oz734kZJOJ6BYUNxaKvNSSeBO5ffuYG-HMPx95RqQtKTOCL0toEhGLHx4vuJgLS9Xvz6y4yc9DA74suZaKXtOoL3epsRZ2SUGQhz4msVljDepw=w403-h893-no

А исто така, јасно се гледа дека членот е логиран на апликацијата на првиот пост, повели сликата:
1658854923728-png.115268

Да додека беше „сејвнат“ user/pass во профил. После отидов таму пробав logout/login и не се логира веќе. Еве бујрум.

Значи грешка има со комуникација до УЈП серверите, кога беше сејвант логинот беше грешката што ја постирав, сега е оваа.

1658859629201.png

Да не се натегаме безвезе, дај нека проба некој да скенира сметка. Дури и со сејвнат user/pass.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.908
14.674
youtu.be
Кај мене работи со основен скенер, скенирав успешно пред 15 минути.
 

Goddzila

Gaining Experience
15 март 2018
73
108
Кај мене и основниот метод на скенирање не ми иде како треба.
Од некои 10 обида со различни сметки, случајно само две се скенираа.
 

hipo

Practice makes perfect
27 јануари 2011
1.802
1.688
sistrum.mk
Сега ми пишува нема конекција со УЈП, од сабајле пишуваше погрешени јузер и лозинка.Јас се логирав со пин до сабајле, сега немам пин само усер и пассњорд.
Капут серверите.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.840
5.816
Skopje
Кај мене и основниот метод на скенирање не ми иде како треба.
Од некои 10 обида со различни сметки, случајно само две се скенираа.
Истотака. Сметки со поголеми суми не ми проаѓаат. Од маркети и слично, без проблем.
Не знам што девелопери беа, им треба десет дена за ажурирање на апликација...
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.111
Скопје
androgaming.com
Ја ве мислев ИТ луѓе добро ситуирани, они за 30е се потепаа сметки да скеинраат, да му ја работите работата на испекторот :)

А што да им ја оставам на мафијашиве?
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.264
32.119
roka.mk
Леее добро не почнува, гледаш дека има смајли се зафркавав. како ви е згодно правете... се најдевам ќе ти помогнат да најдеш решение.
 

BrziiBesniGlisti69

Gaining Experience
18 јуни 2021
70
122
Бајтола
Колку што можев да проверам на 3 различни уреди, ниту со напреден ниту со основен скенер веќе неколку денови не можам да скенирам смеките. Истата таа грешка 2002. А баш сега ме одјави кога пробав да сменам скенер и не можам да се логирам. Ми дава нема конекција до ујп порака. Ако цел крах е навистина заради тоа што треба да се зголеми лимитот од 1800 денари на нешто повеќе тогаш навистина интересно колку е шпагети кодот.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.271
12.111
Скопје
androgaming.com
Цел систем на еданок е паднат.

Незнам тие што успеале да скенираат како прошло воопшто, можда од ќеш ги пуштило. Ќе пишам повеќе кога ќе дознаам што прават.

ПС. кога ова ќе проработи, тогаш ќе може да се логирате пак. Тие што се логирани (само пин што им бара), не се одлогирајте како мене зошто нема да ве пушти назад.


@Fatal1ty_ е неможе така да пецнеш и пупу неважи. Секој динар чувајте децаааа иде гадна зима.

Едит, сега проработи бе.....

нвм. пак падна...
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2.278
3.926
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-11400F + Deepcool AG400
Motherboard
Gigabyte B560M - DS3H V2
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Zotac RTX 3050 Twin Edge OC 8GB GDDR6
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
Cooler Master GM238-FFS 144hz IPS / AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Ни со основен не функционира денес како што треба. :unsure:
Поминаа некои помали сметки, поголемата денешна од Веро маркет не поминува ни со основен.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
2.110
2.970
Со оглед на тоа дека не е најкомплицираната апликација на светот, а сега одеднаш се појавија неколку различни типови на багови, ми мириса на крај на мерката Мој ДДВ. Е сега, да не кажат веднаш "Станко е мртов", ја разводенуваат работата и сега сме во стадиум на "Станко нешто почна да кашла".
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.490
Членови
35.562
Најнов член
Romanist
На врв Дно