Моите игри не ја регистрираат графичка картичка

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Dimi2005, 10 Март 2018.

 1. Dimi2005

  Dimi2005
  Intern

  4
  0
  10 Март 2018
  Машко
  Пред некое време ја инсталирав апликацијата Duet display за да го користам мојот iPad како втор екран. Работеше како очекувано. Но кога го исклучив и сакав да играм GTA V ми се појавуваше само црн екран, а музиката почна да свири. Слично и на други игри само што некои покажуваа дека мојата графичка не ги има доволните преформанси за тие игри но предходно се вклучуваја. Мислам дека тие се активираат користејки ја Intel вградената каричка
  Преформанси на компјутерот:
  Процесор: Intel core i7
  Графичка:Geforce GTX 960m
  Ram:12 GB
  Rom:1 TB
   
 2. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,555
  6,146
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  ROM - Read-Only Memory. Ти ги пушта игрите на вториот екран, поради некој баг или поради апликацијата, смета дека ипадО е сеуште вклучен. Направи primary display да ти биде мониторот на кој што сакаш да играш. Десен клик на десктоп и display settings.
   
  На Dimi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dimi2005

  Dimi2005
  Intern

  4
  0
  10 Март 2018
  Машко
  Но iPad не ми е поврзан на компјутерот. И ја избришав апликацијата иод ком и од ајпадот. проблемот сеуште постои. А во овој display setting не ми дава primary display...
  ??????
   
 4. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  4,695
  4,781
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Додека ти е на блек скрин пробај

  ⊞+P двапати

  тоа е виндовс копче првото.
   
  На Dimi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dimi2005

  Dimi2005
  Intern

  4
  0
  10 Март 2018
  Машко
  Не помогна а ја оставив малку така и компјутерот ми даде error дека не респондирала играта
   
 6. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,874
  2,380
  18 Септември 2013
  Машко
  На Dimi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  4,695
  4,781
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Епа ништо анинстал на сите графички драјвери и рестарт, па инсталирај ги одново. Можда тоа програмче модифицирало некој dll-a од драјверот за графичка или слично.
   
  На Dimi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toshex

  toshex
  Unstoppable

  2,874
  2,380
  18 Септември 2013
  Машко
  Ако немаш премногу подесувања на компјутерот пробај и со REFRESH на Windows (верзија 10 ако имаш). Као мини формат е.
   
  На Dimi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dimi2005

  Dimi2005
  Intern

  4
  0
  10 Март 2018
  Машко
  А од каде да ги спуштам пак
   
 10. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  Од официјалната страна.
   
  На Dimi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  346
  232
  9 Февруари 2018
  Машко
  малце касно ама ако станува збор за лаптоп, ја имав проблем каде ја користеше Onboard графичката па преку нвидиа контрол панел се местеше да ја користи таа што треба наместо onboard.
   

Сподели

Вчитување...