1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мои игри

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од Three Cats Games, 6 oктомври 2018.

Тагови:
 1. The GameMAster94

  The GameMAster94
  Intern

  10
  7
  26 ноември 2018
  Машко
  Freelance Game Development, QA
  Многу ми е мило што го открив ова, игриве ќе ги испробам сите. Супер е да се види гејм девелопери и кај нас, некако се осекам ко да не постоиме во таа област. Продолжи со добрата работа и не се откажувај :):)
   
  На Three Cats Games му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Three Cats Games

  Three Cats Games
  Gaining Experience

  6
  99
  6 oктомври 2018
  Здраво дечки,
  Со задоволство ви ја претставувам најновата игра за Андроид. Се работи за Mathstones Memory :)

  [​IMG]
  Mathstones Memory е игра меморија и пазл за вежба на мозокот и концентрација, нешто како продолжение на веќе објавената Mathstones, но во друг правец.

  Линк од Google Play:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.threecatsgames.mathstones.memory

  Линк од Behance за концепт артот на главниот карактер Bungee:
  Behance

  Играта е нова, објавена пред два дена, па доколку ја инсталирате и позитивно ја рејтувате, многу би ми значело! :)
  Доколку би ја споделиле со друштво, исто би ми било од корист да се рашири повеќе.

  Се надевам дека ќе ви се допадне.
  Однапред ви благодарам! :)
   
  На Ragnar, Маша, Canibalot и уште 14 други им се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,325
  24,897
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Гасиш музика, поминуваш левел музиката пак се пали, а стои off во settings
   
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Супер, ја решив Sunset Bridge. Ти ги правиш илустрациите во позадина? Одлични се :)
   
 5. Three Cats Games

  Three Cats Games
  Gaining Experience

  6
  99
  6 oктомври 2018
  @Fatal1ty_ да, пријавено е, треба да го поправам со следната верзија 1.3 Благодарам за забелешката.
  @NecrotoX не се скроз од нула, комбинации, монтирања и обработки од илустрации.

  Ви благодарам за досегашните инсталации дечки :)
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Three Cats Games

  Three Cats Games
  Gaining Experience

  6
  99
  6 oктомври 2018
  Здраво дечки,
  Заборавив да пишам дека Mathstones Memory си доби апдејт 1.6 со поправени багови, нови типа камчиња, сложувалки и нов мод на меморија со четворки.

  Линк за оние кои не го знаат, тука: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.threecatsgames.mathstones.memory

  Играта е сеуште нова, па доколку ја инсталирате и позитивно ја рејтувате, многу би ми значело мене, а и на играта за подобро место на листата на игри на Google Play.

  Поздрав :)
   
  На Krkac, tupacan, GGTT1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Krkac

  Krkac
  Gaining Experience

  109
  79
  29 Февруари 2008
  Налетов на твитов, па ако си заинтересиран контактирај го човеков:

  View: https://mobile.twitter.com/MedoDimoski/status/1150721281488248832

   
Слични теми
 1. filipp
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  3,027
 2. filipc.
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,188
 3. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,287
 4. toshex
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  2,205
Вчитување...

Сподели

Вчитување...