1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мое Портфолио

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од VixA, 27 Август 2010.

 1. VixA

  VixA
  Intern

  22
  3
  9 Септември 2009
  Порано бев активен на многу странски форуми (познат како glupkotrup) и најчесто правев потписи, но ќе се најдеше некогаш и некоја casual сликичка :) Исто така пред една година негде бев дизајнер на http://elitepvpers.de (гледам дека има доста гејмери тука, па може го знаете форумов)... Пофалби/критики се добредојдени...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  (најдобро во оригинална големина)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Сите слики погоре се направени во Adobe Photoshop CS3+
   
  1 person likes this.
 2. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  ти го имаш направено логото на elitepvpers.de?? или некои други ... иначе форумот ми е познат по тоа што наоѓавме ботови за игрици таму .. btw не ти се лоши овие погоре продолжи така
   
 3. NENO mkd

  NENO mkd
  Баниран/a

  34
  0
  30 Јануари 2011
  пола и повеке од работите са ти превземени и само склопени земи и поцни да си правис свои така ке биде подобро и има мн туториали за тоа :) инаку за склопуванјето на сликите добро ти оди мислам дека ке го сватис тоа позитивни позз
   
 4. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  добри се напраени али сепак треба доста уште да учиш со многу вложување труд може да станеш доста подобар дизајнер не се ораничувај само на потписи прави и логоа,позадини,реклами и др
   
Слични теми
 1. Toxic
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,776
 2. cobepp
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,449
 3. Martinovski
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,141
Вчитување...

Сподели

Вчитување...