1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Мое Портфолио

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од VixA, 27 Август 2010.

1. VixA

VixA
    Intern

22
    3
    9 Септември 2009
    Порано бев активен на многу странски форуми (познат како glupkotrup) и најчесто правев потписи, но ќе се најдеше некогаш и некоја casual сликичка :) Исто така пред една година негде бев дизајнер на http://elitepvpers.de (гледам дека има доста гејмери тука, па може го знаете форумов)... Пофалби/критики се добредојдени...

(најдобро во оригинална големина)

Сите слики погоре се направени во Adobe Photoshop CS3+

1 person likes this.
  2. Nakolce

Nakolce
    Gaining Experience

941
    87
    18 Септември 2009
    ти го имаш направено логото на elitepvpers.de?? или некои други ... иначе форумот ми е познат по тоа што наоѓавме ботови за игрици таму .. btw не ти се лоши овие погоре продолжи така

3. NENO mkd

NENO mkd
    Баниран/a

34
    0
    30 Јануари 2011
    пола и повеке од работите са ти превземени и само склопени земи и поцни да си правис свои така ке биде подобро и има мн туториали за тоа :) инаку за склопуванјето на сликите добро ти оди мислам дека ке го сватис тоа позитивни позз

4. M@RKO

[email protected]
    Intern

585
    25
    3 Јуни 2009
    добри се напраени али сепак треба доста уште да учиш со многу вложување труд може да станеш доста подобар дизајнер не се ораничувај само на потписи прави и логоа,позадини,реклами и др

Слични теми
  1. Toxic
    Одговори:
    8
    Прегледи:
    1,776
  2. cobepp
    Одговори:
    3
    Прегледи:
    1,449
  3. Martinovski