• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Моделирање ентериер на детска соба

  • Ја почнал/а темата
  • #1

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Да не случајно некој познава некакво програмче специјализирано за цртање детски соби?
 
M

Mr.Alien

Гостин
Kitchen Draw.
Во основае наменет за цртање на кујни, но може и други простории. Има предефинирани елементи, чии димензии можеш и сам да ги задаваш. Располага и со сосема солиден 3Д рендер.

Друга алатка - Home Arhitect.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Kitchen Draw.
Во основае наменет за цртање на кујни, но може и други простории. Има предефинирани елементи, чии димензии можеш и сам да ги задаваш. Располага и со сосема солиден 3Д рендер.

Друга алатка - Home Arhitect.
Имам Kitchen Draw, не ми врши работа, ми треба програм што е наменет стрикно за детски соби.Сепак благодарам
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Епа барај на интернет, очигледно никој не е запознаен со таква програма. Незнам ни дали ќе најдеш воопшто пробај помачи се малце може има.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Мислам дека е тешко да најдеш нешто специализирано за детски соби. Морам да ти го препорачам Sketch Up, free ware е од Google, го користат и професионалци заради палетата опции, а и аматери заради едноставноста. Плус, имаат огромна дата база online со готови соби, елементи (кревети, шкафови, маси, столчиња) и 300 други чуда кои можат да се импортираат во својот проект.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,714
Мислења
831,184
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно