• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

модел на матична плоча

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Е овака. Имам еден проблем. Го знам моделот на матичната плоча (ConRoe1333-D667), ама на asrock.com има три верзии (R1.0, R2.0, R3.0), која е мојата? Ова ви го велам за да знам да ги симнам драјверите.


Поздрав.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Ок, ја најдов. Прочитав случајно во документацијата за мрежната Realtek 8101E, испадна дека е верзија 1.

Поздрав.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно