1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Jokerski, 16 oктомври 2012.

1. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    731
    28 oктомври 2010
    Машко
    Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
    Може ли подфорум за Андроид Ифон и Блекбери... Да може да се водат конкретни дискусии а не вака "војна на ѕвездите" или дик енларџмент мојот ајфон мојот галакси и слично.... Поентата ми е да се распределат фановите по секции да нема препуцавања...
    Јас лично и персонално ќе отворам 5 атрактивни теми во андроид делот кај што ќе може да се водат здрави муабети...
    Ми се смачи со она xda...

На MasteR_#0 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,829
    26,030
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Има подфорум Паметни телефони .
    Секое дополнително разградување само ќе го направи форумот покоплициран.
    Сепа е форум за Ит дискусии а не конкретно за мобилни телефони.

Благодарам.

На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
  3. StalkeR

StalkeR
    Unstoppable

4,175
    3,899
    5 Декември 2009
    Машко
    Се сложувам со Калчо. Нема пореба од дополнителни подфоруми за телефони на ИТ форум.

На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    731
    28 oктомври 2010
    Машко
    Друже седни читај ги и форумот мобилни телефони и подфорумот на него смартфони... Ако имаш искуство со мобилни едвај ќе се снајдеш, а пак ако си нуб чаршиски муабети ќе гледаш... Делува како пазарчето во чаир....

Поентата ми е да се прецизираат темите... Ако мислите дека рутирање на телефони и џејлбрејкување е исто ве молам избркајте ме одма да си продужам на xda.... Немојте вака делувам како критичар побарав само во делот Мобилна телефонија и друго да се направи еден преглед и да се преработи не е тоа тешко нели....
    Да си има дел Мобилна телефонија и под него Класични уреди Ифон Андроид Блекбери поедноставно здравје .... што е тука збунувачки
    Дајте некое лице што ги разбира смартфониве нека напраи чистка каша попара е, само да е муабетот за телефон, а не е битно што е.... Ме разочаравте...

Една допуна: Ако веќе сте направиле, направете го како што треба.... Или тргнете го тоа Мобилни телефони и на негово место типовите... Да знаеме за што збориме...

5. StalkeR

StalkeR
    Unstoppable

4,175
    3,899
    5 Декември 2009
    Машко
    Вака, никој не рече дека рутирање и џеилбрејк е иста работа прво...
    Не дека јас ако речам да се направи или да не се напраи подфорум ќе имам влијание некое кај Администраторите, но дадов само мислење.

Форумот "Мобилни Телефони" е прилично "сиромашен" со содржина(теми).
    Се сложувам со тебе до некаде да се отвори еден подфорум, со име "Туторијали" и да се преместат сите туторијали за да не лутаат неискусните членовите(како што рече погоре).
    Иако таму ќе се наоѓаат само 15 тина теми(како што успеав да видам на брза рака).

АКо се стави Модератор некој таму, истиот ќе има и за должност да го "оживее" малку тој дел(оти нели работата на Модераторот не е само да брише/преместува теми/мислења), а како што гледам тука членовите се повеќе ИТ насочени.

Мое мислење, нека се изјасни Администрацијата.

Поздрав, StalkeR.

6. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    731
    28 oктомври 2010
    Машко
    Ама се сложувам целосно со тебе... НО ! Кога веќе постои ќе се навреди некој поради квалитетот на истиот... Мора малце да се промени барем да се прецизира на што се однесува... Јас имам големо искуство со телефониве и сигурен сум дека 99% се дел од ит технологијата... без разлика.... Треба да се среди...

7. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,829
    26,030
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Подфорум за секој посебно не, но може да се направат префикс за телефони и да биде задолжителен при отварање тема за да се знае што е како е.

8. Jokerski

Jokerski
    On your way to fame

814
    731
    28 oктомври 2010
    Машко
    Bilo sto samo da se znae za sto se zbori...
    PS koga pisuvam od tel ne dava deka sum pisal od nego... za kurcenje

Сподели

Вчитување...