1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Мобилни Апликации.

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од puler, 19 Септември 2008.

1. puler

puler
    Intern

124
    25
    21 Јуни 2008
    Е јас имам SE w810i само што си ставив Messenger на телефон и е супер.
    Дај кажете некои други интересни апликации примерно за мојот телефон за што се како се користат од кај се слегнуват итн..

Фала.

2. Blagojce

Blagojce
    Gaining Experience

888
    67
    26 Декември 2007
    Машко
    Програмер
    Еве еден линк за софтвер за мобилни, а имаше и тема за ова мислам веќе отворено.

3. Taurus

Taurus
    Модератор

2,344
    1,010
    13 oктомври 2007
    Машко
    UI Designer
    Види ТУКА, на нивната официјална страна (оваа е за SE UK) дали ќе најдеш нешто.

4. super_hacker

super_hacker
    Баниран/a

1,333
    68
    2 Април 2008
  5. MetalGear

MetalGear
    On your way to fame

2,993
    503
    14 Април 2007
    Машко
    веќе отвори тема но ок
    знаеш ли што е најстрашно
    кога не знаеш што сакаш

на интернет можеш да најдеш огромен број на програми да ти треба цела вечност да ги испробаш сите така да кажи што конкретно сакаш или..

а не
    абе ми се јаде нешто убаво, дај кажете што да јадам:)

да не биде оффтопик линкче

6. puler

puler
    Intern

124
    25
    21 Јуни 2008
    Па знам за тоа отворив тема конкретно за интересни испробани апликации што вредат да се слегнат знам оти ги има многу а пола и повеке се еби ветар така да да не минам низ многу некоја конкретна интересна што е.:rolleyes:

7. MetalGear

MetalGear
    On your way to fame

2,993
    503
    14 Април 2007
    Машко
    па токму и тоа ти го зборам

се она за што ке потрошиш време како што викаш интересна работа а пред тоа не знаеш ни за што користи ни како

е џабе губење време

доколку нешто ти треба конкретно пиши ке ти дадеме предлози

а овака е безполезно секаков одговор

8. Blagojce

Blagojce
    Gaining Experience

888
    67
    26 Декември 2007
    Машко
    Програмер
    Еве јас да искорситам прилика во отворенава тема за конкретна апликација за заклучување на тастатура или слики или пораки на SE K300i.:D

9. puler

puler
    Intern

124
    25
    21 Јуни 2008
    Океј.
    MetalGear брат незнам дали стварно ти е дојдено до темата да се буниш толку или стварно сакаш у секоја ситуација да солиш нечиј памет без причина. Јас немам ништо против тебе али сум минал едно добри 8 до 9 години по интернет форуми и стварно ми е јасно какви се тие типци со такво понашање типично како твојто во дадената ситуација. Не сакам да те навредам но твојто понашање понегогаш иритира. Дај те молам не се буни за една тема што сум ја отворил. Еве ти уште еднаш објаснување зошто и како ја отворив темата ко очигледно гледам оти не најде сфакање во мојата последна реплика.

Темата ја отворив после инсталирање Messenger на мојот телефон и ми се види интересна апликација. Никогаш до сега не сум ставал апликации на телефон така да дојдов тука и отворив тема за ''Во случај налетам на некоја добра апликација би дошол тука и би ја предложил на другите да ја испробат - апликација што вреди и стварно треба да се проба - конкретна апликација за предложување (а не барање)''

Но ако стварно ти пречи тебе толку темата еве јас гласам ЗА нејзино бришење. Океј е! Најмалку што сакам е да се карам за тоа оваа реплика нема никаква намера за да те навреди само сакам реално да ти покажам како стојат некои работи од друга страна.

Peace out! \/
    -Puler.

10. puler

puler
    Intern

124
    25
    21 Јуни 2008
    Blagojce
    дај стварно кажи како да си го заклучам фолдерот за пораки оти ми е преку глава веке од тоа. ај пушти линк до апликацијата please.:rolleyes:

11. MetalGear

MetalGear
    On your way to fame

2,993
    503
    14 Април 2007
    Машко
    друже чим си поминал 8-9 години по форуми
    и ги знаеш личностите како мене сигурно ги знаеш и тие како тебе,
    не ми беше намерата да ти солам памет или нешто слично

туку едноставно стварно глупо е да бараш еј дај предложете некоја добра апликација за телефон
    друго е да кажеш дај кажете некоја математичка аплкацијаза телефон или сл. него само апликација

не ми е ни на крај памет да зе карам и препукувам тука

едноставно игнорирај ги моите пораки
    и не одговарам на ниедна твоја тема од сега
    остани ми со здравје
    позз

12. Blagojce

Blagojce
    Gaining Experience

888
    67
    26 Декември 2007
    Машко
    Програмер
    И јас барам таква апликација, затоа пишав да искористам прилика за тестирана апликација за заклучување на тастатура, слики, пораки...:)

Сподели

Вчитување...