• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мобилни Апликации.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Е јас имам SE w810i само што си ставив Messenger на телефон и е супер.
Дај кажете некои други интересни апликации примерно за мојот телефон за што се како се користат од кај се слегнуват итн..

Фала.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Еве еден линк за софтвер за мобилни, а имаше и тема за ова мислам веќе отворено.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Види ТУКА, на нивната официјална страна (оваа е за SE UK) дали ќе најдеш нешто.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
веќе отвори тема но ок
знаеш ли што е најстрашно
кога не знаеш што сакаш

на интернет можеш да најдеш огромен број на програми да ти треба цела вечност да ги испробаш сите така да кажи што конкретно сакаш или..

а не
абе ми се јаде нешто убаво, дај кажете што да јадам:)да не биде оффтопик линкче
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
веќе отвори тема но ок
знаеш ли што е најстрашно
кога не знаеш што сакаш

на интернет можеш да најдеш огромен број на програми да ти треба цела вечност да ги испробаш сите така да кажи што конкретно сакаш или..

а не
абе ми се јаде нешто убаво, дај кажете што да јадам:)да не биде оффтопик линкче
Па знам за тоа отворив тема конкретно за интересни испробани апликации што вредат да се слегнат знам оти ги има многу а пола и повеке се еби ветар така да да не минам низ многу некоја конкретна интересна што е.:rolleyes:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
па токму и тоа ти го зборам

се она за што ке потрошиш време како што викаш интересна работа а пред тоа не знаеш ни за што користи ни како

е џабе губење време

доколку нешто ти треба конкретно пиши ке ти дадеме предлози

а овака е безполезно секаков одговор
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Еве јас да искорситам прилика во отворенава тема за конкретна апликација за заклучување на тастатура или слики или пораки на SE K300i.:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
па токму и тоа ти го зборам

се она за што ке потрошиш време како што викаш интересна работа а пред тоа не знаеш ни за што користи ни како

е џабе губење време

доколку нешто ти треба конкретно пиши ке ти дадеме предлози

а овака е безполезно секаков одговор
Океј.
MetalGear брат незнам дали стварно ти е дојдено до темата да се буниш толку или стварно сакаш у секоја ситуација да солиш нечиј памет без причина. Јас немам ништо против тебе али сум минал едно добри 8 до 9 години по интернет форуми и стварно ми е јасно какви се тие типци со такво понашање типично како твојто во дадената ситуација. Не сакам да те навредам но твојто понашање понегогаш иритира. Дај те молам не се буни за една тема што сум ја отворил. Еве ти уште еднаш објаснување зошто и како ја отворив темата ко очигледно гледам оти не најде сфакање во мојата последна реплика.

Темата ја отворив после инсталирање Messenger на мојот телефон и ми се види интересна апликација. Никогаш до сега не сум ставал апликации на телефон така да дојдов тука и отворив тема за ''Во случај налетам на некоја добра апликација би дошол тука и би ја предложил на другите да ја испробат - апликација што вреди и стварно треба да се проба - конкретна апликација за предложување (а не барање)''

Но ако стварно ти пречи тебе толку темата еве јас гласам ЗА нејзино бришење. Океј е! Најмалку што сакам е да се карам за тоа оваа реплика нема никаква намера за да те навреди само сакам реално да ти покажам како стојат некои работи од друга страна.

Peace out! \/
-Puler.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Еве јас да искорситам прилика во отворенава тема за конкретна апликација за заклучување на тастатура или слики или пораки на SE K300i.:D
Blagojce
дај стварно кажи како да си го заклучам фолдерот за пораки оти ми е преку глава веке од тоа. ај пушти линк до апликацијата please.:rolleyes:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
друже чим си поминал 8-9 години по форуми
и ги знаеш личностите како мене сигурно ги знаеш и тие како тебе,
не ми беше намерата да ти солам памет или нешто слично

туку едноставно стварно глупо е да бараш еј дај предложете некоја добра апликација за телефон
друго е да кажеш дај кажете некоја математичка аплкацијаза телефон или сл. него само апликација

не ми е ни на крај памет да зе карам и препукувам тука

едноставно игнорирај ги моите пораки
и не одговарам на ниедна твоја тема од сега
остани ми со здравје
позз
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Blagojce
дај стварно кажи како да си го заклучам фолдерот за пораки оти ми е преку глава веке од тоа. ај пушти линк до апликацијата please.:rolleyes:
И јас барам таква апликација, затоа пишав да искористам прилика за тестирана апликација за заклучување на тастатура, слики, пораки...:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно