• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мобилен телефон направен од дрво

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Во последно време сите настојуваат да направат што помал мобилен телефон, но некогаш вреди да се жртвува големината за вистинско ремек дело. Овој мобилен телефон од Русија е само еден таков пример. Еден човек од Русија го искористил дрвото од јаболко за да направи мобилен телефон кој функционира исто како и сите други.

tuka http://www.365.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=2619&Itemid=2 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
hmmmz..Interesna idea ama nekako na lik voophto ne mi se dopagja..
Neznam.. Iako e remek delo, jas ne bi koristel pa makar i bezpari da mi go davaat.. :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,206
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно