1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Подарувам Многу, многу стар лаптоп Sony PCG-8M2R

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Banjifiko, 29 Јуни 2019.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,981
  4,217
  28 oктомври 2008
  Овој лаптоп чекаше ide диск да ми улета, па да пробам да го оживеам. И во меѓувреме заборвив на него. И сега останува: или да го фрлам или да му го дадам на некој ентузијаст да го чепка. Бујрум:)

  IMG_20190629_131329.jpg
   
  На draganamon и gokica им се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,981
  4,217
  28 oктомври 2008
  reserved small.jpg
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,330
  981
  3 Декември 2008
  Машко
  Добитникот да ме исконтактира да провериме дали може да му набавам ram и cpu за еден upgrade.
   
  На draganamon и krema им се допаѓа ова.
 4. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  228
  127
  23 Февруари 2017
  Машко
  Ако треба имам IDE хард диск од 40гб така да ако сака тој што го зеде нека пиши пм ќе му го дадам и така бери прашини
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zabegann

  Zabegann
  Gaining Experience

  56
  55
  19 Јануари 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Многу, многу стариот лаптоп го воскреснавме :)


  IMG_20200119_231552.jpg


  IMG_20200119_231940.jpg (сликата магла) :D

  Во недостиг на wi-fi адаптер, лаптопот си доби PCMCIA wi-fi адаптер и тоа не било каков туку Linksys Wireless-B adapter (доста му е).:)

  IMG_0581.JPG

  Инсталирано Win XP Home SP2 32bit.

  CPU Pentium 4 2,4Ghz
  RAM DDR 2x256Mb
  HDD IDE 20Gb

  Си работи одлично како за лаптоп od 2003 година без никакви забелешки.

  Овој проект не можеше да се оствари без поддршка од @Banjifiko и @JunkieMKD.
  Thanks :)
   
  На b.a, AkRes, masterwu и уште 15 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...